به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ،‌محمود شاكري شمسي در ابتداي اين نشست با بيان اينكه خبرنگاري حرفه اي مهم و تأثيرگذار در جامعه است افزود:‌خبرنگاران به عنوان نمايندگان مردم و در واقع برآيندي از افكار عمومي جامعه هستند كه مي توانند مسئولان را در رفع مشكلات ياري رسانند.

فرماندار يزد در ادامه با گراميداشت ياد وخاطره تمامي شهداء به ويژه شهدان رجايي , باهنر گفت: شهيدان رجايي و باهنر به عنوان الگويي به تمام معنا براي دولتمردان هستند و ما اين افتخار را داريم تا در دولت تدبير واميد در راستاي ويژگي ها و منش اخلاقي اين دو بزرگوار حركت كنيم.

وي با بيان اينكه هفته دولت فرصت مناسبي براي ارائه گزارش و اقدامات انجام شده از سوي دولتمردان به مردم است اظهار داشت: حضرت امام خميني (ره) تأكيد داشته اند كه مسئولان كار براي مردم انجام دهند و گزارش آن را به مردم بدهند تا موجب دلگرمي آحاد مردم شوند.

اين مقام مسئول با تأكيد به اينكه از نقد سازنده ناراحت نخواهيم شد تصريح كرد: نقد سازنده مي تواند در ارتقاء و بهبود برنامه تأثيرگذار باشد و بي شك اصحاب رسانه نيز مي توانند نقش مهم و قابل توجهي داشته باشند.

شاكري شمسي با بيان اينكه دولت تدبير و اميد برآمده از رأي اكثريت مردم است خاطر نشان كرد: مردم بعد از حق الناس خواندن رأي مردم توسط مقام معظم رهبري حضور باشكوهي در عرصه يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري داشتند و با رأي به جناب آقاي دكتر حسن روحاني خواستار ايجاد فضاي آرامش و اميد در سطح جامعه شدند.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان ثبات اقتصادي ، سياسي  و اجتماعي، برقراري روحيه آشتي در داخل و خارج از كشور، حل مسائل و مشكلات مردم به عنوان مهمترين دغدغه مسئولين،‌ شفافيت در ارائه آمار و ارقام ، توجه به قانون به عنوان يك اصل خدشه ناپذير، تبعيت از مقام معظم رهبري و برقراري روابط و هماهنگي بين قوا به عنوان يكي از اصول ديني ، علمي و عقلاني از مهمترين دستاوردهاي دولت تدبير و اميد در طول يكسال گذشته است.

شاكري شمسي همچنين تصريح كرد: در بحث پرونده هسته اي با تدبير صورت گرفته از سوي دولت يازدهم به جهانيان فهماند كه بايد با زبان استدلال و منطق با مردم ايران صحبت كرد نه زبان تهديد و تحريم.

فرماندار يزد در ادامه با اشاره به اينكه هفته دولت سالجاري به نام «آرامش و اميد» نامگذاري شده است اظهار داشت: اين شعار به عنوان مهمترين دستاورد دولت تدبير واميد، باعث شده مسئولان نيز در امر خدمت رساني به مردم بيشتر تلاش نمايند.

وي با بيان اينكه دو اصل حفظ آرامش و تعامل با افراد تأثيرگذار در تصميمات در شهرستان در فرمانداري يزد در دوره جديد حاكم شده است خاطر نشان كرد: برنامه محوري و ارائه برنامه براي رسيدن به اهداف تعيين شده در سطح شهرستان از ديگر اقداماتي است كه در چند ماه اخير انجام شده است.

محمود شاكري شمسي ابراز داشت: در طول اين مدت سعي داشتيم تا با استفاده از خرد جمعي ، بهره گيري از نظرات كارشناسان و متخصصان  و همچنين تشكيل اتاق فكر، كيفيت را فداي سرعت نكنيم.

وي با اشاره به اينكه شهرستان يزد به عنوان مركز استان 60 درصد جمعيت را در خود جاي داده و در گذشته در سايه قرار گرفته بود گفت: در جلسات از كليه مديران استان خواسته ايم كه اختيارات مربوط به يزد را به دستگاههاي اجرايي شهرستان واگذار نمايند تا بتوانيم در راستاي انجام هر چه بهتر برنامه و اهداف خود گام برداريم.

شاكري شمسي با اعلام اينكه فراهم نمودن زمينه حضور بخش خصوصي در بخش هاي مختلف به عنوان يكي از رويكردهاي مهم شهرستان يزد است افزود:‌قطعاً‌ ادارات دولتي با اعتبارات اندك توانايي حل مشكلات را ندارند و ما در شهرستان يزد با توجه به اصل 44 قانون اساسي،  فرمايشات  مقام معظم رهبري و سياستهاي دولت در صدديم تا شرايط و فضا را براي حضور فعال بخش غير دولتي در بخشهاي مختلف فراهم كنيم.

فرماندار يزد با اشاره به اولويت بندي و شناسايي مسائل و مشكلات شهرستان خاطر نشان كرد: موضوع آب يكي از موضوعاتي است كه تاكنون پيگيري هاي مختلفي از سوي مسئولان استان و شهرستان انجام شده است .

شاكري شمسي با بيان اينكه تأمين آب از حوزه هاي داخلي و استفاده از منابع آب ساير استانها با چالش جدي روبرو است افزود: بهترين راه انتقال آب از خليج فارس است كه علي رغم داشتن هزينه هاي بالا مي تواند مرتفع كننده اين مشكل در استان و به تبع آن شهرستان يزد باشد.

وي در همين خصوص گفت: حفر 11 حلقه چاه با رعايت اصول بهداشتي، استفاده از منابع جديد براي ذخيره سازي از جمله اقداماتي بوده است كه در سطح شهرستان تاكنون صورت گرفته است.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان به بحث مديريت بهينه مصرف آب در يزد اشاره كرد و اظهار داشت: سخنراني در نشست ها مختلف با حضور اقشار مردم ، ايجاد سيستم آبياري قطره اي و تحت فشار در كشاورزي، تعويض شبكه هاي فرسوده آب، در نظر گرفتن اعتبار جهت جداسازي آب شرب و از فضاي سبز از مهمترين كارهايي بوده است كه دراين حوزه انجام شده است.