عزيزالله سيفي روز شنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: اين پروژه ها در بخشهاي آموزشي ، بهداشتي و درماني ، خدماتي و شهرسازي هستند .
وي در ادامه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر اظهار داشت: اين دو شهيد والامقام اسوه عمل بودند، چه در زمان حيات و چه پس از مرگ، همواره زنده‌اند و بي‌ترديد الگو و سرمشق براي ديگران خواهند بود.
فرماندار يزد ادامه داد: بايد در هفته دولت دستاوردها و گام هاي بلند دولت در عرصه هاي مختلف اطلاع رساني شود تا مردم در جريان خدمات دولت و مسوولان قرار بگيرند.
سيفي در ادامه از سرشماري عمومي نفوس و مسكن همزمان با سراسر كشور دو آبانماه سال جاري در يزد خبر داد و افزود: در شهر يزد بر اساس برنامه ريزي انجام شده 731 نفر نيروي انساني براي انجام اين امر نياز است و متقاضيان مي توانند براي همكاري با اين طرح به سايت مركز آمار مراجعه و ثبت نام كنند.
وي همچنين از تصويب طرح انتقال كوره ها به جاده يزد و بافق خبر داد و گفت: اين طرح توسط اداره كل محيط زيست استان به كشور ابلاغ شد كه هم اكنون تصويب شده و به استان هم ابلاغ شده است.
سيفي ادامه داد: همه كوره هاي محدوده شهر يزد به اين مكان انتقال و در نتيجه آلاينده هوايي اين شهرستان كاهش مي يابد.
اين مقام مسئول به افزايش قيمت برق در تابستان سال جاري اشاره كرد و گفت:در فصل تابستان طبق سالهاي گذشته 20 رصد افزايش قيمت مصرف داشته ايم كه با اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها قيمت مصرف برق چشمگير شده است.
وي افزود: هنوز 55درصد مصرف انرژي برق توسط دولت پرداخت مي شود و مابقي توسط مردم پرداخت مي شود بنابراين مردم بايد در كاهش مصرف برق صرفه جويي كنند.
فرماندار يزد در همين خصوص اظهار داشت: اميدواريم با پيگيريهاي شركت توزيع برق استان شهريزد جز منطقه گرمسيري چهار مانند طبس و بافق قرار بگيرد و قيمت مصرق برف كاهش يابد.
سيفي در زمينه كلانشهر شدن يزد هم گفت: در صورت الحاق شدن سه روستاي حومه شهر يزد و شهرداري حميد كلان شهر شدن اين شهرستان قطعي است.

** يزد در انتخابات مجلس شوراي اسلامي يزد، دو نماينده خواهد داشت

فرماندار يزد با اشاره به انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: لايحه پيشنهادي حوزه انتخابيه استان يزد به مجلس شوراي اسلامي ارائه شده كه در صورت تصويب شهر يزد در اين دوره داراي دو نماينده خواهد بود.
وي افزود: در اين صورت صدوق و اردكان يك نماينده و يزد، بافق و بهاباد هم دو نماينده خواهد داشت.
سيفي اظهار داشت: همچنين در نظر داريم كه شعب اخذ راي اين شهرستان از 250 به 280 شعب افزايش يابد.

*** اعتبارات شهرستان يزد در سال جاري 3/22 درصد افزايش يافت.
فرماندار يزد در ادامه از افزايش 3/23 درصدي اعتبارات شهر يزد در سال جاري خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات عمراني استان يزد امسال 86 ميليارد و 352 ميليون و 400 هزار تومان بود كه 17ميليارد و 600 ميليون تومان به شهر يزد اختصاص يافت.
سيفي اضافه كرد: هر چه اعتبار بيشتر تخصيص يابد كارهاي عمراني بيشتر توسط دستگاههاي اجرايي شهرستان انجام مي شود.

*** پس از هدفمند كردن يارانه ضايعات نان در استان يزد پنج درصد كاهش يافت
فرماندار يزد گفت: پس از اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها ضايعات نان در اين استان پنج درصد كاهش يافت كه اين رقم قبل از هدفمندي يارانه ها 30درصد بود.
وي با بيان اينكه قبل از هدفمند كردن يارانه ها مصرف آرد استان ماهانه 9 هزار تن بود، تصريح كرد: اين رقم هم اكنون به شش هزار و 500 تن رسيده است.
سيفي از انعقاد تفاهم نامه با فني حرفه اي استان در راستاي آموزش مهارتي در بخش نان خبر داد و افزود: تا پايان سال 50درصد نانوايان اين آموزشها را فرا مي گيرند و فراگيري اين آموزش ها اجباري است.
اين مقام مسئول با بيان اينكه از اول سال جاري تاكنون يكهزار 595 مورد بازرسي از خبازيهاي شهر يزد انجام شده است، ادامه داد: از اين تعداد 112 مورد متخلف شناسايي و تذكرات لازم به آنان داده شد.
به گفته وي همچنين در اين مدت شش واحد هم به علت استفاده از جوش شيرين ،كم بودن وزنه چانه نان و عدم ساعت مشخص تعطيل شده است.
سيفي با اشاره به اينكه در مدت ياد شده 25 ميليون و 400 هزار ريال هم جريمه نقدي براي 24 واحد صنفي متخلف صادر شد، تعداد واحدهاي خبازي استان را يكهزار و 181 واحد بيان كرد و افزود: 487 واحد از اين تعداد در شهر يزد هستند.
وي شهروندان يزدي را به خريد نانهاي سبوس دار (آرد كامل ) سفارش كرد و گفت: در سال جاري تعداد نانوايان نان كامل از هفت واحد به 10 واحد افزايش مي يابد.

*** خشكسالي استان يزد را تهديد مي كند
فرماندار يزد با اشاره به خشكساليهاي متوالي در استان گفت: بارندگي در اين استان نسبت به سال قبل 23 درصد كاهش داشته است كه اين يك زنگ خطري است و اين امر موجب شده تا كيفيت آب برخي از چاههاي كشاورزي كاهش يابد و در برخي مناطق هم آب چاههاي شيرين به تلخ و شور تبديل شده است.
سيفي همچنين از خشكيده شدن قنوات منطقه دربيد يزد خبر داد و گفت: اگر آب انتقالي به استان نبود واقعا در زمينه آب آشاميدني هم با تهديد و بحران مواجه مي شديم.
وي ميزان خسارت خشكسالي استان را يكهزار و يكصد ميليارد تومان بيان و خاطرنشان كرد: اميدواريم با جذب اعتبارات وِِيژه و خاص خشكسالي استان جبران شود.

*** مسكن مهر يزد 71درصد پيشرفت فيزيكي دارد
فرماندار يزد درادامه درباره وضعيت مسكن مهر اين شهرستان گفت: مسكن مهر اين شهرستان 71 درصد پيشرفت فيريكي دارد .
سيفي با بيان اينكه شهرستان يزد نسبت به ديگر شهرستانهاي استان بيشترين تعداد مسكن مهر را دارد، افزود: هم اكنون از 11 هزار واحد مسكن مهر استان پنج هزار و 951 واحد توسط 56 شركت تعاوني در شهر يزد در حال ساخت است.
وي تعداد واحدهاي آماده ساخت در شهر يزد را 850 واحد بيان كرد.

*** طرح جامع سكونتگاههاي غير رسمي شهر يزد تهيه شده است
فرماندار يزد از تهيه طرح جامع سكونتگاهاي غيررسمي شهر يزد در منطقه حسن آباد ، كشتارگاه و جاده فرودگاه خبر داد و گفت: شهر يزد با توجه به مهاچر پذير بودن سكونتگاههاي غير رسمي در آن شكل مي گيرد.
وي اظهار اميدواري كرد تا با اختصاص اعتبارات ملي ،استاني و شهرستاني براي رفع اين مشكل گام برداشته شود.

***سيفي در بخش ديگري ازسخنانش از حضور گسترده مردم دارالعباده در راهپيمايي روز قدس قدرداني و اين حضور را باشكوه و حماسي بيان و خاطرنشان كرد:مردم درالعباده و درالعلم يزد بار ديگر با آرمانهاي امام و انقلاب و رهبر معظم انقلاب تجديد پيمان كردند و نقطه اميدي در دل همه مسلمانان جهان افكندند كه پيروزي نزديك است.
فرماندار يزد اظهار داشت: امسال مردم با حضور حماسي خود به رژيم صهيونستي اعلام كردند كه بايد خود را نابود شده بدانند.
سيفي ادامه داد: با تحولات صورت گرفته و بيداري اسلامي در كشورهاي منطقه خليج فارس و شمال آفريقا امسال روز قدس از جايگاه واهميت ويژه اي برخوردار بود.
وي در اين خصوص اظهار اميدواري كرد تا روزي شاهد آزادي قبله اول مسلمين از دست مزدوران عالم باشيم.

*** خبرنگاران در واقع وجدان بيدار جامعه هستند
فرماندار يزد ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيد صارمي از خبرنگاران به عنوان وجدان بيدار جامعه ياد كرد و گفت:تهيه اطلاعات دقيق و انعكاس صحيح آن از وظايف مهم خبرنگاران است.
وي اظهار داشت: خبرنگار خودش نه تنها در كار اطلاع رساني نقش بزرگي ايفا مي كند بلكه در نظام جمهوري اسلامي پاسخگويي مسوولان اصل است و پاسخگو كردن آنها به عهده خبرنگار است .
سيفي اضافه كرد: اين قشر مي توانند با طرح مباحث دقيق و درست، مسوولان را به پاسخ وا دارند.
وي با اشاره به اينكه خبرنگاران چشم بيناي جامعه و پل ارتباطي مردم و مسوولان هستند، تصريح كرد: زماني خبرنگار موفق است كه در او عشق و علاقه و ذوق به كارش وجود داشته باشد.
اين مقام مسئول حوصله زياد، انتقال سريع اخبار و حفظ كرامت را از ديگر ويژگيهاي خبرنگاران ياد كرد و افزود: نبايد مسائلي را مطرح كنند كه در جامعه تفرقه ايجاد شود بلكه بايد روحيه نشاط و شادابي و اميد را به جامعه ترزيق كنند.
سيفي همچنين از اصحاب رسانه يزد به عنوان افرادي فعال ،پويا و پر تلاش نام برد و از زحمات و تلاشهاي آنها در عرصه اطلاع رساني اخبار استان قدرداني كرد