به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین دهقان با تبریک هفته دفاع مقدس و بیان اینکه  سرشماری عمومی کشاورزی نقش محوری و پایه ای در نظام ملی آمارهای کشاورزی هر کشوری دارد گفت: داشتن آمار و اطلاعات صحیح می تواند کمک قابل توجهی را به برنامه ریزان و مسئولان کشور برای ترسیم آینده ی درخشان در این حوزه کند.

در ابتدای این دیدار قائم مقام ستاد سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد گفت: با توجه به این که سرشماری عمومی کشاورزی هر ده سال یکبار انجام می شود و براساس آمارهای مبتنی بر این طرح، برنامه ریزی صورت خواهد گرفت از مردم خواست تا با ارائه آمار و اطلاعات صحیح، مسئولین را در این امر یاری کنند.

محمد مهدی شطرنجی تأکید کرد:  ائمه جمعه می توانند در آماده سازی فرهنگی اهالی بخش و روستاها ، برای همکاری مطلوب با آمار گیران برای اجرای هر چه بهتر این سرشماری ، تاثیر گذار باشند.

وی با اشاره به اینکه سرشماری کشاورزی سال جاری با دوره های گذشته متفاوت است، افزود : در سرشماری این دوره برای اخذ و ثبت اطلاعات بهره برداران ار روش الکترونیکی و از تبلت استفاده می شود .

قائم مقام ستاد سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد خاطر نشان کرد: دریافت و ثبت تمامی اطلاعات بهره برداران بمنظور برنامه ریزی های لازم در این حوزه و ارائه خدمات بهتر به این بخش را از مهمترین اهداف سرشماری عمومی کشاورزی یاد کرد .