ديدار فرماندار با شهردار يزد

فرماندار يزد به همراه معاونين و بخشداران مركزي و زارچ با شهردار يزد ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، « مصطفي سالاري » در ديدار با شهردار يزد با بیان اینکه فرمانداری آماده هر گونه همکاری ، تعامل و همفکری با مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری است افزود: مرتفع شدن مشکلات در شهر و همچنین خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مردم در سایه همفکری و تعامل همه دستگاههای اجرایی امکان پذیر خواهد بود.

فرماندار يزد تصريح كرد: مسئولين بايد فرصت خدمت به مردم را قدر دانسته و در اين فرصت محدود در مسير ارائه خدمات بهتر به مردم تلاش كنند، چرا كه مردم خواهان برآورده شدن انتظارات و رفع مسائل و مشكلات شهر هستند.

وي خواستار برگزاري جلسات هماهنگي ميان فرمانداري و شهرداري به منظور رفع مسائل و مشكلات شهري شد و ابراز داشت: در حال حاضر چالش هاي شهر يزد مشخص است كه بايد براي بهبود وضعيت موجود جلساتي به منظور همفكري و هماهنگي بين دستگاه هاي اجرايي برگزار شود.

سالاري در پايان بر تقويت ارتباط كاري شوراي اسلامي شهر، شهرداري و فرمانداري در قالب جلسات هيأت انطباق تأكيد كرد و خاطرنشان نمود: وظيفه اين هيأت تطبيق مصوبات شوراهاي اسلامي شهر با قوانين و مقررات است و فرمانداري در اين زمينه با هدف پيشگيري و جلوگيري از مشكلات آينده براي شوراي اسلامي شهر عمل نمايد.

شهردار يزد نيز در اين جلسه با استقبال از پيشنهاد فرماندار يزد در زمينه برگزاري جلسات هماهنگي بيشتر براي رفع مشكلات گفت: برخي از موضوعات شهر يزد در سالهاي آينده به عنوان چالش مهم تبديل مي شود كه ضروري است، جلسات ريشه يابي و بررسي راهكارهاي اجرايي علمي به منظور رفع آنها در سطح شهرستان و استان برگزار شود.

جمالي نژاد به بحث مشاركت مردم و سرمايه گذاران در پيشبرد اهداف مديريت شهري اشاره كرد و افزود: در حال حاضر در بسياري از شهرهاي بزرگ كشور پروژه هاي عمراني توسط سرمايه گذاران اجرايي مي شود كه اميدواريم در شهر يزد نيز با اصلاح فرآيندها، شاهد حضور تأثيرگذارتر مردم و سرمايه گذاران در موضوع مديريت شهري باشيم.

شهردار يزد از آمادگي مجموعه تحت مديريت خود براي تعامل و همكاري با ساير دستگاه هاي اجرايي به ويژه فرمانداري شهرستان يزد خبر داد و اظهار داشت: اعتقاد داريم در سايه تعامل و همراهي مي توانيم سريعتر به اهداف تعيين شده خود برسيم.

در ادامه اين جلسه هريك از معاونين فرماندار و بخشداران مركزي و زارچ به ارائه نقطه نظرات، مسائل و مشكلات حوزه كاري خود مرتبط با شهرداري پرداختند.