به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ،‌محمود شاکری شمسی در این جلسه گفت: از جمله اولویت های استان و شهرستان توجه به موضوعات زیست محیطی مردم است و ضرورت دارد با عنایت به شروع فصل تابستان و گرمای حاکم بر یزد ، دست اندرکاران و دستگاههای ذیربط دقت لازم را در این زمینه معمول دارند.

فرماندار افزود: امروزه یکی از مشکلات و معضلات شهر یزد ، حمل فاضلاب توسط تانکرهای حمل فاضلاب است که بعضاً اقدام به حمل فاضلاب های صنعتی و شیمیایی می نمایند که باید با تعامل و برنامه ریزی دستگاههای مسئول اقدام عاجلی در این خصوص صورت پذیرد.

رئیس شورای بهداشت شهرستان یزد در ادامه با اشاره به ساماندهی بلوار بهمن واقع در منطقه کشتارگاه قدیم اظهار داشت: خوشبختانه پس از طرح موضوع در اولین جلسه شورای بهداشت و بازدید از منطقه ، اقدامات خوبی توسط شهرداری ، مرکز بهداشت ، محیط زیست،  دامپزشکی ، نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مسئول در این زمینه انجام گرفت که شایسته تقدیر است.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان  به بحث آلودگی های ناشی از  کوره های آجر پزی در شهر یزد اشاره كرد و افزود:  تا کنون جلسات مختلفی در این خصوص انجام شده و خوشبختانه هم مسئولین و هم صاحبان کوره ها بر انتقال این واحدها به خارج از شهر اذعان دارند.

 فرماندار افزود: امیدواریم در جلساتی که به منظور بررسی راهکارهای انتقال کوره های آجر پزی انجام خواهد شد هر چه زودتر به راهکاری مناسب در این زمینه برسیم که هم از آلودگی هوا بکاهیم و هم انتظارات صنف فخار برآورده شود.

شاکری شمسی در پايان ضمن تقدير و تشكراز كليه كساني كه در امر بهداشت فعاليت دارند و توجه بيش از پيش به اين مقوله را يكي از ضروريات دانست.