معاون برنامه ریزی ، اداری و مالی فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمد یارمند پس از جلسه بررسی روند ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: بيمه اجتماعي روستائيان نوعي بيمه دولتي است كه از اعضای خانواده ها در هنگام بروز اتفاقات گوناگون مانند بيماري، حوادث، پيري، فوت و بيكاري كه منجر به قطع يا كاهش معيشت آنها مي شود، حمايت مي کند.

معاون برنامه ریزی ، اداری و مالی فرمانداری یزد با اشاره به اینکه روستاییان ساکن و غیر ساکن  و عشایر  با رسیدن به سن ۱۸سالگی از طریق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیمه شوند افزود: متقاضیان واجد شرایط با مراجعه به این کارگزاری‌ها می‌توانند بر پایه درآمدی که دارند حق بیمه‌شان را پرداخت کنند تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی با اعلام اینکه بیش از 6 هزار خانوار در شهرستان یزد می توانند از خدمات این بیمه برخوردار باشند اظهار داشت : تا کنون 1291 خانوار معادل 23 درصد تا کنون با مراجعه به دفاتر کارگزاری در روستاها و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند.

یارمند با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی در حوزه جذب روستائیان به بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خاطر نشان کرد: صدا و سیما ، خبرگزاری های و جراید می توانند در این راستا نقش بسزایی داشته باشند.

معاون برنامه ریزی ، اداری و مالی فرمانداری یزد در پایان ابراز داشت: جذب روستائیان و عشایر به بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیازمند کمک و مشارکت همه دستگاه ها است.