فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این جلسه گفت:  مدرسه نقش اساسي و حياتي در رشد ذهني، عقلي و فکري کودکان دارد و بعد از خانواده اصلي ترين نقش را در تربيت کودک برعهده مي گيرد.

فرماندار یزد با بیان اینکه ثمره و ارزش کار معلمین مربوط به یک زمان و مکان نمی شود افزود: معلمین و فرهنگیان قطعا مورد عنایت ویژه خداوند متعال بوده که در چنین جایگاه رفیعی قرار گرفته تا بتوانند دانش آموزان که صاحب فکر و اندیشه هستند را به نحو شایسته آموزش داده و هدایت کنند.

وی  با تأکید به اینکه روحیه پرسشگری در دانش آموزان امروزی بیش از گذشته می باشد خاطر نشان کرد: تقویت کرسی های‌ آزاد اندیشی و پاسخ گویی به سؤالات و ابهامات دانش آموزان امری ضروری و لازم است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد گفت: معلمین باید با مطالعه و پژوهش های مستمر ، یافته های خود را به روز نمایند تا نسبت به دانش آموزان تأثیرگذار تر باشند.

شاکری شمسی با اشاره به اینکه تربیت تک بعدی دانش آموزان در آینده مشکل ساز خواهد بود اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت همه ابعاد زندگی هر دانش آموزی را در بر می گیرد که باید با توجه به آن زمینه ساز رشد و تعالی آینده سازان در همه عرصه های زندگی بود.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که در سال جدید مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است اقتصاد مقاومتی است که از اینرو آموزش و پرورش می تواند با ایجاد حس اعتماد به نفس و خودباوری نقش مهم و بسزایی را در این حوزه نیز ایفا کند.

در ادامه منصور ارجمندی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد گزارشی از برنامه های ستاد گرامیداشت مقام معلم در این ناحیه ارائه کرد.