فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این دیدار با اشاره به نامگذاری سال 93 به عنوان سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: رهبری معظم انقلاب در سخنرانی خود در آغازین روزهای سال جدید خط مشی و مسیر حرکت کشور را در طول سال ترسیم نموده و در جهت محقق ساختن آن سیاستهای کلی را تعیین می نمایند.

فرماندار اظهار داشت: بدون تردید شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند در بحث اقتصاد مقاومتی و نیز مدیریت جهادی نقش تعیین کننده داشته و پیشتاز باشند.

وی با تأکید به اینکه توسعه نهادهای برخاسته از متن مردم به ویژه شورای اسلامی از اولویت کاری فرمانداری است خاطر نشان کرد: فرمانداری به عنوان یار و همراه شورای اسلامی و شهرداری در توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر شهر فعالیت خواهد کرد.

فرماندار یزد با بیان اینکه فاز دوم قانون هدفمند سازی یارانه ها در سالجاری توسط دولت اجرایی خواهد شد اعلام کرد: بخش عظیمی از درآمدهای حاصل از اجرای این طرح در بودجه 93 به بخش حمل و نقل عمومی اختصاص یافته که انشاءاله باید با پیگیری های مستمر سهم استان و به تبع آن شهرستان یزد از این بودجه را دریافت کنیم.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان توجه به آمایش سرزمین در مدیریت شهری را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: فعالیتهایی که در شهر انجام می گیرد باید با توجه به نوع فعالیت ، سرزمین و مردم صورت پذیرد تا در آینده با مشکلات و حتی بحرانها روبرو نشویم.

شاکری شمسی با اشاره به اینکه بحث آب در استان و شهرستان یزد جدی است افزود: باید با مدیریت مصرف آب در مواقع ضروری از بروز مشکلات جلوگیری نماییم.

فرماندار یزد در پایان گفت: اتحاد و همدلی با سایر دستگاهها به دور از حاشیه و اختلاف سلیقه می تواند در رسیدن به اهداف مثمر ثمر باشد.

در این دیدار اعضای شورای اسلامی شهر یزد مطالبی چون برنامه ریزی برای آب شهر ، احیای بافت تاریخی ، اتباع بیگانه ، ارزش افزوده ، فضای سبز شهر ، آلودگی محیط زیست شهر ، اختصاص درصدی از جرایم رانندگی به شهرداری و ... را مطرح کردند.