حيدري؛

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ سرپرست فرمانداري يزد با همراهي معاون جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان از دو مجموعه فرهنگي بازديد كرد.

«عباس حيدري» در بازديد از مؤسسات توانمندسازي «بوي مهر كوير» گفت: نقش‌آفرینی و كار در مجموعه‌های فرهنگي امري خيرخواهانه و ارزشمند است و دولت تمام همت خود را براي تداوم و گسترش اين مؤسسات به كار خواهد گرفت.

وي عزت و اعتماد بخشيدن به جوانان و كارآموزان را از مهم‌ترین ويژگي مؤسسات توانمندسازي برشمرد و افزود: فعاليت در اين بخش می‌تواند ضمن تأمین مالي نيازمندان، زمينه شکل‌گیری شخصيت مستقل را در بين اعضا فراهم می‌کند.

اين مقام مسئول با تأکید بر لزوم گسترش کانون‌های توانمندسازي و عرضه توليدات آن‌ها به ساير نقاط يزد اظهار كرد: ضروري است به جهت هم‌افزایی، انتقال تجربيات، بهره‌مندی از ظرفيت يكديگر و همچنين فراگيري آن به تمام شهر، اين کانون‌ها به‌صورت شبکه‌ای با ديگر انجمن‌ها در ارتباط باشند.

سرپرست فرمانداري يزد بابیان رابطه مستقيم آسیب‌های اجتماعي و فرهنگي با بيكاري گفت: فقر فرهنگي و مالي زمينه ايجاد بسياري مشكلات اجتماعي را در پي دارد و مهارت‌آموزی می‌تواند نقشي مؤثر را در كاهش اين مهم ايفا كند.

وي در ادامه از مجموعه خيري در حال ساخت «غلامرضا سليميان» بازديد و از تلاش خير براي ساخت پايگاهي فرهنگي كه می‌تواند بستري مناسب براي مهارت آموزان فراهم كند قدرداني كرد.