بخشدار زارچ خبر داد؛

بهره‌برداری از سالن ورزشی اله آباد به مناسبت هفته دولت در زارچ

بخشدار زارچ با اشاره به دستاوردهای دولت در این بخش اشاره کرد و گفت: طرح کلنگ‌زنی بوستان روستای محمدآباد و بهره‌برداری از سالن ورزشی اله آباد به مناسبت هفته دولت در بخش زارچ انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، «امیرصادقی مقدم» در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، با بیان این که بخشداری زارچ بیش از 20 هزار نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است، اظهار کرد: آمار بیمه شدگان بخشداری زارچ شش هزار و 500 نفر است.

وی با بیان این‌که 120 واحد تولیدی در شهرک صنعتی زارچ مشغول فعالیت هستند، افزود: ‌این واحدها برای بیش از یک هزار و نفر شغل مستقیم ایجاد کردند.

بخشدار زارچ ایجاد شهرک ناحیه صنعتی دولتی در زمینی به مساحت 49 هکتار را از جمله اقدامات در دستور کار این بخشداری دانست و گفت:‌ راه اندازي واحدهايي كه صنايع پاك توليد مي نمايند تنها مجوز حضور در اين شهرك صنعتي را دارند كه از مي توان از آن به عنوان يكي از ويژگي هاي ممتاز اين شهرك صنعتي از آن ياد كرد.

صادقی مقدم در ادامه با اشاره به ظرفیت کشاورزی بخش زارچ تصریح کرد: برخورداری بیش از 40 هکتار گلخانه و یک هزار و 64 هکتار زیر کشت باغی از جمله ویژگی‌های بخش زارچ است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت 80 واحد صنعتی و 150 واحد سنتی دامداری در بخش زارچ، اظهار کرد: برخورداری از 10 هزار رأس دام سبک و 9 هزار رأس دام سنگین از جمله ویژگی‌های اقتصادی بخش زارچ است.

بخشدار زارچ قنات تاریخی زارچ را یکی دیگر از ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری این بخش دانست و بیان کرد: این قنات با طول بیش از 80 کیلومتر و بیش از دو هزار حلقه چاه بزرگترین قنات کشور است.

وی در ادامه برخوردرای از 20 اثر تاریخی را از جمله ظرفیت‌های بخش زارچ عنوان کرد و افزود: طرح جامع گردشگری بخش زارچ از جمله اقدامات مهم و داراي اولويتي است كه در دستور كار بخشداري قرار گرفته است.

صادقی مقدم پیگیری جهت به ثبت رساندن بافت تاریخی روستای اله آباد زارچ را از دیگر اقدامات در دستور کار دانست و خاطرنشان کرد: ثبت روستای دربید به عنوان روستای هدف گردشگری یکی دیگر از دغدغه های توسعه ای بخش زارچ است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخورداری از ظرفیت پرورش اسب به ویژه اسب عرب از دیگر پتانسیل‌های بخش زارچ است، اظهار کرد: در حال حاضر 500 رأس اسب از نژادهای مختلف در 12 باشگاه اسب‌سواری زارچ وجود دارد.

وی عدم وجود پیست اسب‌سواری را یکی از مشکلات زارچ در این حوزه دانست و گفت: پیگیری‌های لازم برای اختصاص 100 هکتار زمین به منظور ساخت محل پرورش اسب و ساخت پیست اسب سواری این منطقه انجام شده است.

بخشدار زارچ در پايان در مورد طرح‌های هفته دولت در این بخش خاطرنشان کرد: مراسم کلنگ‌زنی بوستان روستای محمدآباد و بهره‌برداری از سالن ورزشی اله آباد زارچ از جمله مهمترين طرح هايي كه در هفته دولت انجام مي شود.