فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در این جلسه با بیان اینکه ایران جزء 10 کشور اول دنیا است که مورد تهدید بلاهای طبیعی قرار می گیرد افزود:‌ برابر آمارهای رسمی ، ایران در آسیا نیز بعد از کشورهای هند ، بنگلادش و چین در رده چهارم به لحاظ  وقوع بلاهای طبیعی است.

فرماندار خاطر نشان کرد: از 40 نوع بلای طبیعی شناخته شده در سطح جهان احتمال وقوع 31 مورد در ایران وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به فصل تابستان و افت فشار آب در استان به ویژه شهرستان یزد اظهار داشت: بالغ بر 60 درصد جمعیت استان در شهرستان یزد سکونت داشته و با توجه به ا ینکه بنابر داده های موجود هم افزایش گرما و هم با کاهش نسبی میزان بارندگی مواجه هستیم باید با همت و تلاش مردم و مسئولان از بروز بحران آب در 6 ماهه نخست سالجاری جلوگیری نماییم.

شاکری شمسی با تأکید به اینکه برای مقابله به بحرانها باید راهکارهای علمی و عملیاتی ارائه گردد تصریح نمود: دستگاههای ذیربط باید با تهیه و ارائه نقشه راه  و نیز برنامه ریزی صحیح و مناسبت نسبت به رفع بحرانهایی که احتمال وقوع دارند اقدام کنند.

فرماندار یزد مدیریت مصرف آب و نیز تأمین منابع آن را لازم و ضروری دانست و گفت: باید با اطلاع رسانی و نیز استفاده از روشهای نوین آبیاری در زمینه مصرف درست آب و نیز ایجاد منابع جدید ، گام اساسی برداریم.

در این جلسه امامی مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد ضمن ارائه گزارشی از منابع آب موجود شهر یزد بر تعامل و همکاری همه دستگاههای اجرایی مسئول در خصوص جلوگیری از ایجاد بحران آب تأکید کرد.