فرماندار يزد خواستار شد؛

اجراي عمليات آرامگاه استاد مهدي آذر يزدي

فرماندار يزد در جلسه مشترك انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد گفت: فرمانداري يزد براي رفع مسائل و مشكلات احتمالي و اجرايي شدن هر چه سريعتر آرامگاه استاد مهدي آذر يزدي آمادگي دارد تا هرگونه همكاري و مساعدت را با ادارات و نهادهاي مرتبط داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه مشترك انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد به رياست فرماندار يزد و با حضور شهردار يزد، مديركل نهاد كتابخانه هاي عمومي استان و ساير اعضاي اين انجمن برگزار شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با بيان اينكه توسعه و ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني موجب تعالي و پيشرفت هر جامعه است افزود : با توجه به جایگاه والا و ارزش کتاب در ایجاد بستر فرهنگی جامعه، بايد از ظرفیت تمامی دستگاه های فرهنگی جهت پیشبرد این اهداف استفاده شود.

فرماندار يزد اضافه كرد: میزان مطالعه و توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی در سطح جوامع امروزی، نشانه و شاخصی کارآمد برای توسعه یافتگی و پیشرفت کشورها محسوب مي شود.

وي با اشاره به افزايش اعتبارات تملك دارايي اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد در دو سال گذشته ابراز داشت: با توجه به اهميت گسترش فرهنگ مطالعه در يزد و لزوم بهبود فضاي كتابخانه ها در دوسال گذشته اعتبارات اين حوزه را بيش از صد درصد افزايش داده ايم.

رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد با تقدير از همراهي و تعامل شهرداري هاي شهرستان در پرداخت نيم درصد سهم كتابخانه ها تصريح كرد: يكي ديگر از منابع درآمدي كتابخانه ها پرداختي شهرداري ها از عوارض ساخت و ساز در 4 شهر حميديا، شاهديه، زارچ و يزد مي باشد كه خوشبختانه در سال گذشته نيز با برگزاري جلسات مختلف و همت والاي مديران شهرداري ها اين سهم نيز به خوبي پرداخت شده است.

سالاري در ادامه با انتقاد از عدم اجراي طرح آرامگاه مرحوم آذر يزدي گفت: متأسفانه بعد از گذشت 8 سال از درگذشت مرحوم استاد آذر يزدي تاكنون هيچ اقدام عملياتي براي ساخت مقبره اين فرهيخته نام آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان صورت نگرفته است كه به هيچ وجه قابل قبول و پسنديده نيست.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد خواستار پيگيري و اجرايي شدن طرح نهايي مقبره مرحوم آذر يزدي توسط دستگاه هاي اجرايي مرتبط در اين زمينه شد و تصريح كرد: فرمانداري يزد براي رفع مسائل و مشكلات احتمالي و اجرايي شدن هر چه سريعتر آن آمادگي دارد تا هرگونه همكاري و مساعدت را با ادارات و نهادهاي مرتبط داشته باشد. 

فرماندار يزد در بخش پاياني سخنان خود به موضوع جهاني شدن شهر يزد نيز اشاره كرد و افزود: بهبود فضاي كتابخانه ها نيز به عنوان يكي از مواردي كه مورد توجه گردشگران و مسافران است نيز بايد مدنظر قرار گيرد.