فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ،‌محمود شاکری شمسی در این دیدار ضمن تقدير و تشكر از فعاليتهاي گسترده سازمان اسناد و كتابخانه ملي در استان گفت : سازمان اسناد و کتابخانه ملی وظیفه سنگینی را بر دوش دارد که برای تحقق اهداف خود  نيازمند همت بلند و پيگيري هاي مستمر است.

فرماندار با تأکید به اینکه موضوع كه نبايد هويت گذشته خود را از دست بدهيم و ارتباطمان را با  گذشته قطع كنيم خاطر نشان کرد: امروز بازگو نمودن تاریخ پر افتخار ایران اسلامی می تواند جوانان ما را از بی هویتی نجات دهد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان افزود: نميتوان بر روي گذشته تاريخ خط كشيد و از نو شروع كرد، بلكه بايد نقاط قوت و ضعف گذشته در تصميم گيرهاي آينده لحاظ شود و بين تاريخ گذشته ارتباط منطقی برقرارکرد.

شاکری شمسی تصریح کرد: متاسفانه امروز بيگانگان در تلاشند با انواع حربه ها،  اصالت و اعتماد به نفس از جوانان را بگیرند و این در حالي است كه از گذشته تا کنون  جوانان ما در سراسر ایران و حتی در دنیا مبدع کارهای بسیار بزرگ و تأثیرگذار در جامعه بوده اند.

در ادامه این دیدار یارمند معاون برنامه ریزی ، اداری و مالی فرماندار یزد اظهار داشت: مقرر گردیده با انعقاد تفاهم نامه همکاری متقابل میان فرمانداری و سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان بعد از کسب مجوزهای لازم نمایشگاه دائمی  اسناد تاریخی در محل مسجد ارگ توسط این سازمان برای بازید عموم دایر شود.

محمد یارمند خاطر نشان کرد: فرمانداري بعد از ارائه طرح هاي پژوهشي سازمان اسناد و كتابخانه ملي يزد بودجه اي را به موضوعات پژوهشي و تحقيقاتي اسنادي اختصاص دهد.

در ابتدای این جلسه محمد رضا ملک ثابت مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان یزد  ضمن تشكر از همكاري ها و حمايت هاي فرماندار يزد در دوره جديد گفت: چنانچه همكاري هاي لازم با اين سازمان انجام شود اعتقاد قلبي دارم كه ميتوانيم در بسياري از حوزه هاي يزد شناسي و حتي در تجليل از برخي چهره هاي بين المللي مربوط به يزد همايش هاي مناسبت تری را برگزار كنيم .

وي افزود: با توجه به خلاء وجود تاريخچه در ادارات استان و كمبود اسناد مكتوب در اين زمينه ها، تصميم داريم از طريق مصاحبه با پيشكسوتان هر اداره و مديران و كارشناسان آگاه و البته به مدد اسناد موجود در هر اداره تاريخ شفاهي آن اداره را تدوين كنيم.