معاون اقتصادی استانداری یزد:

توسعه نامتوازن در توزیع سرمایه، چالش استان است

معاون هماهنگی امور افتصادی و گردشگری استانداری یزد علت شکل‌گیری زیرساخت‌های متفاوت در سطح استان را توسعه نامتوازن در توزیع سرمایه دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمد علی شاه‌حسینی در نشت هم‌اندیشی با فعالان بسیج سازمان صنعت ومعدن اظهار کرد: شکل‌گیری زیرساخت‌های متفاوت در سطح استان از پیامدهای ناشی از توسعه نامتوازن در توزیع سرمایه می‌باشد.
وی اولویت اول استان یزد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانست و گفت: تغییر ریل‌گذاری در سیاست‌های استان و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان به صورت ویژه  در دستور کار قرار گرفت.
شاه‌حسینی از رشد شرکت‌های دانش بنیان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته با رشد بسیار خوب شرکت های دانش بنیان روبه رو بوده‌ایم و رشد این شرکت‌ها نسبت به میانگین کشوری، رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.
معاون هماهنگی امور افتصادی و گردشگری استانداری یزد تشریح کرد: ریل گذاری دولت سیزدهم برای چشم‌انداز آینده استان در سند تحول یزدنوین گنجانده شده که این سند با نگاه نوآورانه و آینده پژوهانه در 15 محور تحولی با 180 طرح اقدامی تدوین شده است.
وی خاطرنشان کرد: طبق دستور استاندار یزد صدور مجوز برای صنایع آلاینده در کریدور عقدا تا مهریز ممنوع است و برای جایگزین این صنایع باید تلاش کرد تا سرمایه‌گذاران را به سمت صنایع پاک سوق بدهیم.
شاه‌حسینی با بیان اینکه رسالت سند یزد نوین در حقیقت قصد تغییر چهره نساجی استان در آینده را دارد خاطرنشان کرد: اولین و شاید بزرگ‌ترین چالشی که صنعت نساجی استان با آن روبه‌رو است پایان‌یافتن عمر مفید تجهیزات و دستگاه‌های کارخانه‌های نساجی استان است که در این زمینه بازسازی و نوسازی این دستگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور افتصادی و گردشگری استانداری یزد نوسازی بخش بافندگی را نسبت به دیگر بخش‌های صنعت نساجی دارای اولویت بیشتری دانست و اظهار داشت: واردات یک هزار دستگاه بافندگی جدید نیازمند یک هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار لازم است که در این زمینه با همراهی خود بخش خصوصی، اقدامات اولیه لازم انجام شده است.

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات