به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در محل پارک علم و فن آوری استان با بیان اینکه آمار میزان مطالعه در استان و شهرستان یزد زیبنده یک جامعه اسلامی نیست خاطر نشان کرد: دین اسلام دین علم آموزی است و در آیات و احادیث بیشماری بر مطالعه و افزایش آگهی سفارش شده است.

فرماندار یزد گفت: در گذشته کودکان و نوجوانان کتابهای ادبی گلستان، بوستان و شاهنامه را فرا می گرفتند که در حال حاضر وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم اعتقاد راسخی به نقش کودکان و نوجوانان در عرصه های مختلف دارد اظهار داشت: می توان با سرمایه گذایر بر روی این قشر از جامعه استقلال سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... جامعه را تضمین نمود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد با اعلام اینکه بنابر تحقیقات صورت گرفته 80 درصد آموخته ها و شخصیت افراد در سن جوانی صورت می پذیرد تصریح کرد: باید با ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان ذهن افراد را بیش از پیش خلاق نموده و پردازش فکری را تقویت نماییم.

شاکری شمسی با تأکید به اینکه نهاد خانواده را باید به سمت فرهنگ کتاب و کتابخوانی تحریک کنیم گفت: خانواده عامل بسیار موثری در ایجاد عادت به مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

فرماندار یزد در پایان از برپایی چنین نمایشگاههایی تقدیر کرد و گفت اگر بخواهیم مشکل سرانه پایین مطالعه در کشور ما حل شود باید از ابتدا فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را در کودکان نهادینه کنیم و نسلی پویا و با مطالعه و با فرهنگ پرورش دهیم.

درابتدای این مراسم فقیه خراسانی معاونت فناوری پارک علم و فناوری گفت: همزمانی هفته کتاب با آغاز به کار پارک علمی کودکان ونوجوانان را به فال نیک می گیریم و امیدواریم همکاری های نهادهای فرهنگی و علمی بیش از پیش ادامه یابد وی پیشنهاد کرد تا شهرک بزرگ و مناسبی برای فعالیتهای مختلف کودکان و نوجوانان در یزد تاسیس شود و بخش خصوصی مشتاقانه می تواند برنامه های متنوع و خوبی را با فکر ،خلاقیت و ایده های نو برای کودکان و نوجوانان انجام دهد .

گفتنی است این نمایشگاه توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان یزد و با همکاری پارک علم وفنآوری اقبال یزد برنامه ریزی شده است و همزمان با آغاز هفته کتاب در کنار این نمایشگاه فعالیتهای کارگاهی نظیر نقدکتاب،مشاوره کتاب،قصه گویی ،کاردستی،رباتیک و دومینو نیز برگزار خواهد شد

این نمایشگاه از تاریخ 24/8/93 تا تاریخ 30/8/93 در پارک علم و فناوری اقبال در خیابان مطهری از ساعت 8الی 12و عصرها از ساعت 16الی 20 پذیرای علاقمندان کتاب و کتابخوانی می باشد.


DSC09030.jpg DSC09018.jpg DSC09035.jpg DSC09017.jpg DSC09045.jpg DSC09054.jpg
بله