به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این پیام آورده است : نهم اردیبهشت ماه یادآور صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی است، روزی که نقطه عطفی در مشارکت مردم در اداره امور جامعه و نمود عینی از مردم سالاری دینی است.

شوراهای اسلامی در بالا بردن سطح مشارکت عمومی در جامعه تأثیرگذار بوده و به عنوان یکی از ارکان مهم تصمیم گیری و نظارت بر مسائل شهری و روستایی محسوب می شوند که می توانند در جهت تعامل و همکاری در برنامه ها و تسهیل سازی امور نقش بی بدیل داشته باشند.

بدون شک حضور و همراهی مردم ایران در تمام صحنه ها یکی از مهمترین عناصر موفقیت و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بوده است و شوراهای اسلامی به عنوان حلقه های رابط دولت و مردم با داشتن سرمایه گراسنگ اعتماد عمومی و با تکیه بر اصل وظیفه شناسی و دانش محوری در بیان و حل مشکلات شهر و روستا تلاش می نمایند.

اینجانب ضمن تبریک این روز به همه اعضای محترم شوراهای اسلامی و تقدیر و تشکر از خدمات خالصانه آن ها از خداوند متعال خدمت رسانی وسیع ، اهتمام در انجام امور و تلاش در راستای حل مشکلات مردم به ویژه مردم محروم و نیازمند را خواستارم.