به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در این پیام آورده است: کتاب میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است.

کتاب  به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری نیز، نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است.

اهمیت کتاب و مطالعه در دین اسلام تا آنجاست که خداوند متعال آیه های رحمت خود را در دل مصحفی ارزشمند و در قالب معجزه ای راهگشا بر نبی خود نازل کرده و مسلمانان را به دانش اندوزی توصیه می کند.

هفته کتاب فرصت مناسبی است در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و در این راستا همه اندیشمندان ، فرهیختگان ، نهادهای فرهنگی و اجتماعی می توانند با برنامه ریزی در جهت نهادینه کردن این فرهنگ در سطح جامعه گام بردارند.

اینجانب ضمن تبریک آغاز بيست و دومین دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران به همه خادمان كتاب به ويژه كتابداران عزیز كتابخانه هاي عمومي شهرستان یزد، توفيق روز افزون همراهان هميشگي و مشتاقان عرصه كتاب و  كتابخواني را در راه خدمت به فرهنگ غني ايران اسلامي از درگاه خداوند متعال خواستارم.