به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این پیام آورده است : فرا رسیدن 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام استاد ومعلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

بي شك همه پيشرفت‌هاي حاصل در مسير زندگي نشات گرفته از رشد و پويايي فكر و گسترش انديشه‌ورزي است و در هر جامعه‌اي كه از فرصت انديشه معلمان بهتر استفاده شود توسعه و پيشرفت رونقي دو چندان خواهد يافت.

معلمان طلايه داران پيشرفت و تعالي در هر كشور و جامعه اي مي باشند و همچون خورشيدي تابناك بر تارك جوامع بشري مي درخشند و پيامبر گونه رسالت خطير هدايت و روشنگري و نجات انسان ها ، از دام ظلمت ، جهالت ، شقاوت و ضلالت را بر عهده دارند.

دانایی، اندیشیدن و نوآوری، از ویژگی های معلمی است و از اینرو معلمان باید همگام با علوم روز پیش روند و در این زمینه معلم موفق کسی است که به اطلاعات پیشین خود بسنده نکرده، با فراگیری همیشگی دانش، در شکوفایی علمی دانش آموزان خود نقش مهمی ایفا کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری بر خود وظیفه می دانم فرا رسیدن روز معلم را به تمامی فرهیختگان و معلمان که با پرورش فرزندان ما پایه های ساخته شدن ایرانی آباد و سرافراز را بنا می نهند تبریک گفته، توفیقات روز افزون آنان را از درگاه خداوند منان مسئلت می نمایم.