به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، شاكري شمسي در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به وجود  بافت زنده تاريخي شهر خاطر نشان كرد: بافت تاريخي يكپارچه و زنده شهر يزد در سطح جهان زبانزد است كه اين بافت ظرفيت بسيار زيادي را براي جذب گردشگر فراهم مي كند.

وي با اعلام اين خبر كه شهرستان يزد و شهر يزد نسبت به مدت مشابه سال گذشته توانسته بيشتر گردشگر خارجي را به سمت خود جلب نمايد گفت: بايد با توسعه زير ساختهاي گردشگري موجب ارتقاء صنعت گردشگري در استان و شهرستان شويم.

فرماندار يزد افزود: در همين راستا در سالجاري مجوزهاي لازم براي احداث يك هتل پنج ستاره و 5 هتل زير پنج ستاره صادر شده و كار اجرايي آن نيز آغاز شده است.

محمود شاكري شمسي گفت: از سهم شهرستان يزد 2 ميليارد تومان براي مرمت و حفظ بافت تاريخي اختصاص داده شده است.

وي ساماندهي ميدان اميرچخماق، كف سازي و بدنه سازي خيابان قيام، ايجاد محور فرهنگي از مسجد جامع تا زندان اسكندر،‌توسعه پاركينگ هاي درون محله اي ، نماسازي بلوار بسيج ،‌ايجاد سه كمپينگ گردشگري در ورودي شمالي شهر يزد و ... از مهمترين اقداماتي بر شمرد كه با همكاري اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان در سالجاري در حال پيگيري و انجام است.

فرماندار يزد ، یکی دیگر از دغدغه‌های خود در را توسعه فضای سبز و پارک‌ها اعلام کرد و افزود: با توجه به اقلیم یزد و شرایط ویژه آب و هوایی حاکم در این شهر، پیگیر توسعه فضای سبز هستیم و امسال عملیات احداث هفت پارک درون محله اي یزد در دست پیگیری است که چهار مورد آن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

شاکری‌شمسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت  ورودی‌های شهر یزد عنوان کرد: ورودي هاي شهر يزد به هيچ وجه زيبنده مردم نيست و در اين خصوص ساماندهی آنها از چندی پیش آغاز شده و ورودی‌هایی که مملو از زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی بود، ساماندهی شده و اقدامات بعدي صورت خواهد پذيرفت.

اين مقام مسئول با بيان اينكه مهمترين مطالبه مردم يزد وضعيت زيست محيطي است اظهار داشت: در این راستا ساماندهی گلخانه‌ها و جمع‌آوری کودهای مورد استفاده آنها از اطراف گلخانه‌ها، انتقال ضایعاتی‌ها به خارج از شهر و انتقال کوره‌های آجرپزی در دستور کار قرار گرفته و به شدت پیگیری می‌شود.

فرماندار يزد مصرف آب زياد ، آلودگي هوا، تخريب زمين ، انباشت خاك و استفاده از سوختهاي غير متعارف توسط برخي از افراد به عنوان مهمترين مشكلاتي است كه كوره ها براي شهرستان به ارمغان آورده اند.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان اظهار داشت: تاكنون جلسات مختلفي برگزار شده و بازديدي از محل جديد صورت گرفته است كه اميدواريم به رعايت تمام جوانب و اخذ نظرات كارشناسان اين انتقال به عنوان مطالبه مردم در آينده صورت پذيرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رفع تصرف از 150 هزار مترمربع از اراضی ملی و بازگرداندن آن به بیت‌المال خبر داد و بیان کرد: این موضوع با جدیت در دست پیگیری است.

شاکری‌شمسی همچنین از افتتاح بالغ بر 86 پروژه در بخش‌های کشاورزی، برق، منابع طبیعی، گمرک، مخابرات، صنعت، عمران شهری و ... در شهرستان یزد با اعتباری بالغ بر 233 میلیارد تومان خبر داد.

فرماندار یزد در ادامه این نشست به سئوالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف از جمله ساماندهی اتباع بیگانه، وضعیت بافت تاریخی، کیفیت نان، مشکل آب، گلخانه‌های یزد، اولویت‌های فرهنگی و ... پاسخ داد.

در پايان اين نشست فرماندار يزد با اهداء لوح از خبرنگاران تقدير كرد.