به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان و آغاز اوقات فراغت دانش آموزان اظهار داشت: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان می تواند در تقویت و گسترش فعالیت های گروهی، مهارت آموزی و پرورش خلاقیت دانش آموزان، پیشگیری از آسیب های و ناهنجاری های اجتماعی آنان تأثیرگذار باشد.

فرماندار یزد در این رابطه گفت: همه نهادهای فرهنگی و به ویژه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید با یک ارتباط مستمر و هماهنگ و به دور از موازی کاری  در تدوین و اجرای برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، تلاش نمایند.

وی افزود: برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان باید براساس سطح فکری، نیازسنجی و علاقه‌مندی دانش‌آموزان و با مشارکت آنان در رشته‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرا شود تا این آموزشها اثربخش تر باشد.

شاکری شمسی نیز تأکید کرد : برنامه هایی که در زمان اوقات فراغت دانش آموزان اجرا می شود در واقع باید مکمل آموزشهای سال تحصیلی باشد.

در ابتدای این دیدار علی اکبر فرهید گزارشی از نحوه عملکرد و نیز برنامه های فصل تابستان ویژه نوجوانان و جوانان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد را ارائه کرد.