در مراسم معارفه معاونان فرمانداري

به گزارش خبرنگار ايرنا، عزيز الله سيفي روز پنجشنبه در آيين معارفه معاونين خود با بيان اينكه در اين زمينه با جهاد دانشگاهي قرارداد منعقد شده است،اظهار داشت: در اين سند مسير توسعه و پيشرفت شهر يزد مشخص مي شود.
وي در ادامه به بحث مسكن مهر اشاره كرد و گفت: بيشترين مسكن مهر اين خطه مربوط به شهرستان يزد است به گونه اي كه هم اكنون شش هزار واحد مسكن مهر در شهر يزد در حال ساخت است و اين واحدها 70درصد پيشرفت فيزيكي دارند.
فرماندار يزد در ادامه به دور سوم هيات دولت و رييس جمهور به استان اشاره كرد و اضافه كرد: 40هزار نامه در اين سفر به فرمانداري محول شده كه نيروهاي فرمانداري در حال رسيدگي و پيگيري نامه ها هستند.
امام جمعه محمدآباد يزد هم در اين آيين با بيان اينكه، بحث امنيت اخلاقي و عمومي در حوزه شهر بايد تقويت شود، گفت: انتظار مردم در اين دو بحث بسيار بالا است بايد توجه ويژه شود.
حجت الاسلام والمسلمين سيدكاظم مدرسي در ادامه با اشاره به اينكه اسكان اتباع غير ايراني، مشكل ساز است تصريح كرد:با توجه به احترامي كه براي انسانها قائل هستيم اما فرهنگها متفاوت است.
وي با بيان اينكه حضور اين افراد در مدارس موجب مشكل شده است، افزود: برخي از مدارس با توجه به اينكه از كادر مجربي برخوردار هستند اما خانواده حاضر نيستند فرزندان آنان در مدارسي كه دانش آموز غير ايراني حضور دارند تحصيل كنند.
اين خطيب به طرحهاي هادي روستايي هم اشاره كرد و گفت: هنوز اجراي اين طرح در برخي روستاهاي استان با مشكل مواجه است كه بهترين راهكار اين است كه اجرا اين طرحها به بخشي خصوصي واگذار شود تا در اسرع وقت انجام شود.
مدرسي به معابر ورودي شهر يزد هم اشار كرد و با بيان اينكه ورودي شهر به خصوص از طرف كرمان شايسته استان نيست و بايد اصلاح شود، اضافه كرد: تاكنون قولهايي در اين زمينه داده شده اما به نتيجه نرسيده است كه در زمينه هم بايد تدابيري انديشيده شود.
وي همچنين خواستار تجهيز مساجد در آستانه برگزاري آيين معنوي اعتكاف شد و گفت:بعضي از مساجد نياز به تجهيز دارند كه بخشي از هزينه فرهنگي بايد در اين زمينه صرف شود.
معاون سياسي و امنيتي استاندار يزد هم در اين آيين با بيان اينكه شهر خوب ،شهري است كه يك انسان خوب تربيت مي كند، گفت: كساني كه در حوزه مديريت شهر فعاليت مي كنند مسووليتي بزرگ و حساس دارند.
غلامحسين دشتي با بيان اينكه فرهنگ سازي در زمينه هاي مختلف فقط مختص به يك دستگاه نيست، افزود: بلكه همه افراد جامعه در اين زمينه سهيم هستند.
وي با اشاره به تحولات اخير در كشورهاي مسلمان عربي اظهار داشت: منشاء همه اين تحولات برگرفته از انقلاب اسلامي است و امروز ايران اسلامي بر قله توجه همه جهانيان است.
معاون سياسي استاندار يزد به برگزاري انتخابات نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در سال جاري اشاره كرد و گفت: بايد فضاي مناسب براي حضور، اعتماد و مشاركت مردم در اين انتخابات فراهم كنيم.
در اين آيين حسين عسكرزاده به عنوان معاون سياسي - اجتماعي و محمدحسين ميرزارجبي به عنوان معاون برنامه ريزي، اداري و مالي فرماندار يزد معرفي شدند