فرماندار یزد در گفت‌وگو با ایسنا تأکید کرد:

ضرورت تعامل بیشتر جهاد دانشگاهی یزد با واحدهای تولیدی استان

فرماندار یزد با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه‌ای شهرستان، گفت: تلاش برای تحقق هر چه بیشتر و بهتر اهداف آموزشی و پژوهشی دولت در اولویت اجرایی جهاددانشگاهی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه یزد، «مصطفی سالاری»، با اشاره به فرا رسیدن 16 مرداد سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، این سازمان را از جمله نهادهای انقلابی و موثر در راستای رسیدن به اهداف عالی ایران اسلامی دانست و بیان کرد: توجه به سیاست‌های اجرایی دولت و تلاش برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین ویژگی‌های جهاددانشگاهی است.
وی با اشاره به این که همه دانشگاه‌های کشور در تبیین برنامه‌های دولت نقش بسزایی ایفا می‌کنند، افزود: جهاد دانشگاهی به دلیل نوع رسالت و نوع فعالیت‌های تعیین شده دارای جایگاه ویژه‌ای در این حوزه است.
فرماندار یزد در ادامه با بیان این‌که توسعه اشتغال پایدار و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی از جمله مهمترین سیاست‌های دولت یازدهم و دوازدهم است، گفت: تلاش برای تحقق هر چه بیشتر و بهتر اهداف اقتصادی، آموزشی و اجتماعی دولت در اولویت اجرایی جهاددانشگاهی قرار گیرد. 
سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی و آموزشی، تصریح کرد: این که دانشجویان تحت پوشش جهاددانشگاهی نسبت به دیگر دانشجویان از موقعیت شغلی بهتری برخوردارند نشان دهنده کاربردی بودن سیاست‌های حاکم بر بخش‌های مختلف این دانشگاه است.
این مقام مسئول در مورد انتظار مسئولان از جهاد دانشگاهی استان یزد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های اجرایی و علمی جهاددانشگاهی استان یزد انتظار می‌رود این سازمان بیش از پیش بحث تعامل و ارتباط با واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در استان را در دستور کار خود قرار دهد.
وی در پایان تأکید کرد: جهاد دانشگاهی مي تواند با رفع نیاز علمی و آموزشی صنایع و واحدهای تولیدی استان در بهبود بازار توليد واشتغال نقش بسزايي ايفا نمايد.