فرماندار يزد تاكيد كرد:

صرفه‌جویی آب در همه حوزه ها نهادينه شود

فرماندار يزد در نشست شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان يزد بابیان اينكه صرفه‌جویی در مصرف آب می‌بایست در همه حوزه‌ها نهادينه شود اظهار داشت: تصور اينكه صرفاً باصرفه جويي در يك بخش مشكل کم‌آبی حل می‌شود اشتباه است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ نشست شوراي حفاظت از آب شهرستان يزد با حضور فرماندار يزد، مديرعامل شركت آب منطقه‌ای يزد، معاون فني و عمراني فرمانداري، بخشدار زارچ و جمعي از مسئولين اين حوزه برگزار شد.
مصطفي سالاري در اين جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های شرکت آب منطقه‌ای یزد برای حفظ و احیاء منابع آب‌های زیرزمینی تأکید كرد: حفاظت از منابع آب زیرزمینی از ضروریات استان یزد است که با همدلی، همراهی و مشارکت بین بخشي امکان‌پذیر است.
وي جلب مشارکت مردمی را در اين حوزه مؤثر دانست و افزود: همه باید بازوهای پرتوان شرکت آب منطقه‌ای براي حفاظت از منابع آب باشيم چراكه در غير اين صورت در سال‌های آينده با مشكل بی‌آبی روبرو خواهيم شد.
وي تصريح كرد: نصب کنتورهای هوشمند و اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه‌های کشاورزی موجب شده تا مصرف آب‌های زيرزميني تا حدي مدیریت و تحت نظارت و کنترل باشد.
فرماندار یزد خاطرنشان كرد: در استان یزد علاوه بر بارندگی‌های کم، میزان تبخیر آب نيز زیاد است که ما را با مشکلات زیادی مواجه كرده است..
سالاری در پايان سخنانش بر لزوم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق به مردم تأکید و بیان كرد: علاوه بر فعالیت دستگاه‌های تخصصی و انجام امور فنی، مؤثرترین و ماندگارترین کار، فعالیت‌های فرهنگی است که پیش‌گیری‌های لازم را قبل از واقعه انجام می‌دهد و در جلب مشارکت مردمی تأثیر دارد.