فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد به نقل از خبرگزاری ایرنا،  محمود شاکری شمسی در نشست اعضای ستاد برنامه های سوم خرداد که در فرمانداری یزد برگزار شد، افزود: در سوم خرداد رزمندگان اسلام تحت امر فرماندهی کل قوا موفق به آزادسازی خرمشهر از دست دشمن شدند .

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس، نیروهای اسلام به مدت هشت سال با دست خالی در برابر دشمنان انقلاب مقاومت و ایستادگی کردند و به پیروزی تاریخی دست یافتند .

فرماندار یزد بر تبیین رشادت های رزمندگان اسلام برای نسل جوان تاکید کرد و یادآور شد: 14خرداد ، سالروز رحلت ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی، غم انگیزترین روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است .

شاکری در ادامه بر هرچه باشکوه تر برگزار شدن برنامه ها سالروز آزادی خرمشهر تاکید کرد و اظهار داشت: با برنامه های کیفی می توان در انتقال ارزش های دفاع مقدس گام اساسی برداشت .

در ادامه این نشست مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در استان یزد گفت: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، چهار هزار و 500 برنامه متنوع در سطح استان برگزار می شود .

محمد رجبی افزود: این برنامه ها شامل غبارروبی و گلباران مراز شهدا، جشن مقاومت، کوهنوردی، تجلیل از مادران و همسران شهدا، شب خاطره، صبحگاه مشترک و ویزیت رایگان در مراکز درمانی نیروهای مسلح و ... است .

مدیر مرکز اردویی راهیان نور سپاه الغدیر یزد نیز برنامه های اعزام زائران استان به حرم مطهر امام خمینی(ره) را اعلام کرد .

حبیب ا... سیف الدینی از اعزام هفت هزار زائر یزدی به حرم مطهر خبر داد و اعزام زائران را عملیات فرهنگی بزرگی دانست که در 48ساعت با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود صورت می گیرد .

به گفته مدیر مرکز اردویی راهیان نور سپاه الغدیر یزد، مقدمات اعزام زائران فراهم است و تمامی افراد زیرپوشش بیمه غرامت قرار دارند.
مسئولیت برگزاری مراسم سالروز رحلت امام امت و قیام 15خرداد بر عهده هفت کمیته و 11کارگروه است.