فرماندار يزد:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، محمود شاكر شمسي در جمع مدير و كارشناسان سازمان دانش آموزي استان با بيان اينكه براي تحقق شعار اصلي انقلاب اسلامي كه همان استقلال و آزادي است بايد به خودكفايي دست پيدا كنيم گفت: لازمه دستيابي به خودكفايي و توسعه پايدار تربيت نيروي انساني متخصص و توانمند است كه اين مهم تنها به دست نظام تعليم و تربيت محقق خواهد شد.

فرماندار يزد تأكيد كرد: سازمان دانش آموزي بايد در مسير توانمند سازي دانش آموزان در حوزه هاي مختلف برنامه ريزي و فعاليت كند تا هر دانش آموزي بتواند مسائل و مشكلات خود را در جامعه حل و فصل نمايد.

وي با اشاره به بيستمين صدرنشيني دانش آموزان يزدي در بزرگترين آزمون علمي كشور افزود: قطعاً اين افتخار داراي اهميتي بسيار است كه نهاد خانواده و مدرسه همراه و همگام در اين موفقيت تأثيرگذار بوده اند.

شاكري شمسي نگاه تک بعدی به امر تعلیم و تربیت را یکی از مهمترین آسیب های نظام آموزش و پرورش دانست و اذعان کرد: نگاه تک بعدی در این حوزه موجب می شود تا در برخی مقاطع زمانی به اهداف فرهنگی و آموزشی مطلوب خود نرسیم. 

رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد همچنين بر استفاده از توان وظرفيت بخش غير دولتي در پيشبرد اهداف نظام تعليم و تربيت تأكيد كرد .

فرماندار از افزايش اعتبارات آموزش و پرورش در سالجاري از محل اعتبارات شهرستان خبر داد و تصريح كرد: با توجه به هماهنگي هاي بعمل آمده با مسئولان آموزش و پرورش بخشي از اين اعتبارات به سازمان دانش آموزي اختصاص خواهد يافت.

شاكري شمسي همچنين در جمع دانش آموزان شركت كننده در اردوي ياور مربيان پيشتاز نيز با بيان اهميت علم آموزي در دين مبين اسلام گفت: دانش آموزان به عنوان آينده سازان ايران اسلامي بايد با فراگيري علوم و فنون مختلف بستر ساز توسعه و پيشرفت كشور باشند.

وي در پايان از دانش آموزان خواست تا با ارائه راهكارها ، پيشنهادات مختلف كمك يار مسئولين در مرتفع نمودن مسائل و مشكلات استان و شهرستان باشند.