فرماندار يزد:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، محمود شاكري شمسي در جمع اعضاي شوراي مركزي حزب اعتماد ملي استان يزد با تبريك سالروز تنفيذ حكم رياست جمهوري از سوي مقام معظم رهبري گفت: در 24 خرداد ماه 92 رهبر معظم انقلاب با حق الناس خواندن رأي مردم و همچنين حضور گسترده آحاد ملت در اين انتخابات ، گفتمان ،تدبير ، اعتدال و توسعه به پيروزي رسيد و جناب آقاي دكتر حسن روحاني به عنوان يازدهمين رئيس جمهوري اسلامي ايران انتخاب شدند.

فرماندار با اشاره به اينكه دولت تدبير واميد برآمده از رأي اكثريت مردم و مورد حمايت قاطع رهبر معظم انقلاب است خاطر نشان كرد: پس از انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و حضور قاطع و معنادار مردم در پاي صندوقهاي رأي ، كشورهاي خارجي متوجه اين موضوع شدند كه مي بايست با ملت بزرگ و دولت برخاسته از اراده مردم با زبان تكريم و احترام سخن بگويند.

وي اظهار داشت: تقديم بودجه كل كشور بعد از هشت سال در موعد مقرر به مجلس شوراي اسلامي ،‌ رعايت كردن اصل ، عزت، مصلحت و حكمت درمذاكرات هسته اي ،‌ توجه ويژه به بهداشت و سلامت، تعامل خوب و مناسب با ساير قوا و توجه به قانون، فراهم نمودن زمينه توسعه و احياء احزاب ازمهمترين اقداماتي بوده است كه در طول يكسال دولت تدبير و اميد صورت گرفته است.

شاكري شمسي در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره اين مطلب كه در دولت تدبير و اميد حضور مردم در عرصه هاي مختلف اقتصادي، سياسي ، اجتماعي و فرهنگي يك اصل پذيرفته شده است اظهار داشت: احزاب ، گروه ها و تشكل هاي سياسي به عنوان يك نهاد مورد قبول در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، مي بايست در پيشبرد اهداف دولت همكاري و همياري لازم را داشته باشند و گروه هاي منتقد دولت نيز در چارچوب منطقي و پذيرفته شده ، ديدگاه ها و نظرات اصلاحي خود را بيان نمايند.

وي در ادامه با بيان اينكه جوانان به عنوان يك نيروي پويا، فعال و همراه نظام در تمامي صحنه هاي انقلاب حضور مؤثري داشته اند از مسئولين حزب اعتماد ملي درخواست كرد تا با جذب حداكثري و فراهم كردن شرايط مناسب ، زمينه ساز به فعليت رساندن توانمندي هاي اعضايء به ويژه جوانان را فراهم سازند.

وي با اعلام اينكه دولت يازدهم به احزاب اعتقاد خاصي دارد و خواستار فعاليت همه احزاب در چارچوب قوانين و ارزشهاي نظام است افزود: قطعاً برگزاري چنين نشست هايي مي تواند در ارتقاي عملكردي احزاب و به تبع آن رشد و تعالي استان و شهرستان تأثيرگذار باشد.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان در پايان اين نشست با ذكر اقدامات انجام شده توسط فرمانداري در چند ماهه اخير گفت: با توجه به تأكيدات دولت محترم و هدف گذاري استان موضوعات برنامه محوري ، توجه به سلامت جامعه ، بافت تاريخي و موضوع آب به عنوان مهمترين محورها در سند توسعه شهرستان مي باشد.

در اين جلسه از سوي اعضاي حاضر موضوعاتي از قبيل توجه به جوانان و تشكيل شوراي مشورتي جوانان در سطح شهرستان ،‌ فراهم نمودن شرايط براي حضور بانوان در عرصه هاي مختلف جامعه، رونق اشتغال، حضور مسئولين در جلسات احزاب، توجه به سمن ها و ... مطرح گرديد.