فرماندار يزد تأكيد كرد؛

حمايت از سازمان هاي مردم نهاد فعال در حوزه بهداشت و سلامت جامعه

فرماندار يزد گفت: سازمان های مردم نهاد و خيرين می توانند به عنوان كمك يار دولت در ارتقای سلامت و بهداشت افراد جامعه نقش بسزايي داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، « مصطفي سالاري » در جريان بازديد از سازمان مردم نهاد انجمن تغذيه سالم ديار عشق يزد تقويت جايگاه سازمان هاي مردم نهاد در جامعه را از اهداف دولت تدبير و اميد دانست و افزود: تقويت سمن ها مي تواند بستر لازم برای افزايش مشاركت عمومي در جامعه را فراهم سازد.

فرماندار يزد با بيان اينكه  در دولت يازدهم زمينه ايجاد و تشكيل سازمان هاي مردم نهاد تسهيل شده است افزود: حمایت از توسعه کمی و کیفی سازمان‌های مردم‌نهاد از مهمترين رويكردهاي دولت بوده، چرا كه سمن ها نقش مهمی را در توسعه سیاسی و اجتماعی مي توانند داشته باشد.

وي خاطرنشان كرد: خوشبختانه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته در سال هاي گذشته بازديدهايي به منظور ارتقاء كيفيت فعاليت هاي و برنامه هاي سازمان هاي مردم نهاد انجام شده است كه در نتيجه شاهد افزايش كمي و كيفي برنامه ها و فعاليت ها بوده ايم.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد با تأكيد به اينكه امروز يكي از اهداف سند توسعه شهرستان توجه به مباحث سلامت و بهداشت است گفت: براي رسيدن به اين هدف نيازمند تعامل و همكاري با سازمان هاي مردم نهادي كه در حوزه ارتقاء سلامت افراد جامعه كار مي كنند، هستيم.

سالاري ضمن تقدير و تشكر از فعاليت هاي سازمان مردم نهاد انجمن تغذيه سالم ديار عشق گفت: دردنياي امروزمساله تغذيه و رابطه آن با سلامتي و بهداشت بدن اهميت اساسي يافته است ،زيرا پايه و بنيان يک زندگي موفّق و سرشار از تلاش و سازندگي را تشکيل مي دهد.

فرماندار يزد در پايان تصريح كرد: غذای سالم و به عبارت بهتر تغذیه سالم یکی از مهمترین و شاید اساسی ترین راه دستیابی به سلامت جسم است گرچه در ارتقاء سلامت روان نیز بی تاثیرنیست.

در اين بازديد زارع مدير سازمان مردم نهاد  انجمن تغذيه سالم ديار عشق يزد گزارشي از اقدامات صورت گرفته توسط اين سازمان و معرفي محصولات قابل عرضه در اين سمن ارائه نمود.

لازم بذكر است از مهمترين اهداف اين سازمان مردم نهاد:

ترويج استفاده از مواد غذايي طبيعي و سالم، مشاوره به توليد كنندگان مواد غذايي جهت ارتقاء محصولات غذايي سالم و ارگانيك، برگزاري كارگاه هاي آموزشي و نشست هاي تخصصي در خصوص غذاي سالم، تشويق مردم به حفظ سلامت و تندرستي خود، كمك به كشاورزي ارگانيك و حفظ محيط زيست و ارائه مشاوره توسط مشاورين با تجريه جهت پيشگيري از انواع بيماري ها با منشاء غذايي است.