به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این جلسه با بیان اینکه مبارزه جدی با معضل مواد مخدر نیازمند عزم و اراده همگانی و استفاده از نظرات متخصصان و صاحبنظران است افزود: بهترين راه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد پیشگیری ، آگاه سازی و آموزش جوانان و ديگر افراد جامعه توسط مردم و مسئولان نسبت به خطرات و پيامدهاي مصرف مواد مخدر می باشد

فرماندار یزد با اشاره به اینکه دشمنان در صدد مي باشند با رواج مواد مخدر اراده ي جوانان كشور را سست نمايند اظهار داشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب تاکنون براي مقابله با پيشرفتهاي ملت ايران دست به حربه هاي مختلف زده است كه از مهم ترين آنها رواج اعتياد و مواد مخدر بوده تا از این طریق قشر جوانان و اثر بخش جامعه را منفعل نمایند.

وی بر تأکید به اینکه اعتیاد منشاء بسیاری از ناهنجاری های اجتماع است خاطر نشان کرد: اعتياد به مواد مخدر زمينه ساز بروز بسیاری مشكلات فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي و ... بوده و به عنوان يك تهديد جدي براي كشور محسوب مي شود.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان یزد همچنین نقش سازمانهای مردم نهاد را در پیشگیری و آموزش اقشار مختلف مردم را در این رابطه مهم و ضروری دانست.

 شاکری شمسی در پایان افزود: وظیفه تبلیغ درباره اثرات سوء مواد مخدر و  اعتیاد، به چند نهاد خاص محدود نمی شود؛ بلکه این امر باید در همه اركان اجتماع صورت پذيرد.

در این جلسه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان یزد با اعلام اینکه از 31 خرداد ماه الی 5 تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است تصریح کرد: در این هفته برنامه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ویژه اقشار مختلف جامعه برگزار خواهد شد.

روستایی همچنین اظهار داشت: امحاء بیش از 2 تن مواد مخدر در شهرستان یزد مهمترین برنامه این هفته می باشد.