به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در اولین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با بیان اینکه بحث بهداشت و سلامت جزء اولویت های دولت تدبیر و امید است خاطر نشان کرد: اختصاص اعتبارات مناسب و اجرای طرح نظام سلامت از جمله مهترین اقداماتی بوده است که توسط دولت یازدهم در جهت رفع مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان انجام شده است.

وی خواستار تنظیم آیین نامه ی شورای سلامت و امنیت غذایی به منظور مبنا قرار دادن فعالیت ها در جلسات بعدی این شورا شد.

فرماندار یزد در ادامه به بحث مقابله با بیماری سالک در شهرستان پرداخت و اظهار داشت: بهترین راهکار مقابله با سالک که به شکل عفونت انگلی موجب ایجاد ضایعه پوستی می شود، پیشگیری از تشکیل کانون سالک در سطح شهر می باشد که این مهم تنها از طریق رعایت بهداشت در تمام فضاها میسر خواهد شد.

وی با اعلام اینکه با اقدامات انجام شده شاهد کاهش آمار بیماری سالک در سطح شهرستان یزد هستیم گفت: البته نکته حائز اهمیت در مورد کنترل و پیشگیری بیماری سالک ، رعایت مسائل زیست محیطی است و بنابر آمار ارائه شده از سوی مرکز بهداشت شهرستان برخی مناطق به علت عدم رعایت نکات بهداشتی این بیماری وجود دارد.

شاکری شمسی در پایان گفت: جلسات این شورا باید به صورت مستمر برگزار و اقدامات عملیاتی صورت پذیرد تا بیش از پیش رضایتمندی مردم در حوزه بهداشت و درمان ایجاد شود.


DSC08577.jpg DSC08569.jpg DSC08571.jpg DSC08574.jpg DSC08575.jpg DSC08581.jpg DSC08582.jpg DSC08585.jpg DSC08579.jpg
بله