به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، محمود شاكري شمسي ضمن بازدید از بخش های مختلف سازمان انتقال خون استان از روند اهدای خون و چگونگی نحوه اقدامات بعدي در پردازش خون قرار گرفت.

فرماندار يزد همچنین با حضور در بخش فرآورده از نحوه چگونگی تهیه محصولات خونی همانند پلاکت ، پلاسما وگلبولهای فشرده قرمز دیدن نمود.

وي در حاشيه اين ديدار با بيان اينكه بايد شرايط را براي حضور مناسب خيرين در بخش سلامت فراهم كنيم اظهار داشت: مشارکت خیرین سلامت، مي تواند در ارتقاي شاخصهاي بهداشتي و درماني در سطح استان و به تبع آن شهرستان يزد مؤثر باشد.

شاكري شمسي با اشاره به اينكه از جمله از مهمترين اهداف دولت و به تبع آن استان و شهرستان توجه خاص به بحث سلامت است افزود: در بخش درمان ضرورت دارد تا فضاي حضور بخش غير دولتي و خيرين فراهم شود تا شاخصهاي كمي و كيفي بيش از پيش ارتقاء يابد.

فرماندار با اظهار اين مطلب كه امروز مطالبه مردم از مسئولين خود برخورداري از يك محيط زيست سالم و فراهم بون سطح قابل قبولي از سلامت و رفاه مي باشد گفت: خوشبختانه سازمان انتقال خون استان با اقدامات خوب در تجهيز سازمان به امكانات و تكنولوژي روز دنيا توانسته است در سطح كشور جايگاه خوبي را به خود اختصاص دهد.

 وي از خيرين استان خواست تا با سرمايه گذاري در اين بخش ، كمك بزرگي را به نيازمندان در اين حوزه بنمايند.

فرماندار در پايان ضمن تقدير و تشكر از مدير كل و كاركنان انتقال خون؛ از حساسيت و هزينه زا بودن اين ارگان حياتي ياد نمود و همكاري مسئولين و دستگاه هاي اجرايي استان و ستادي را جهت رفع مشكلات و موانع پيش روي انتقال خون خواستار شد.

در اين بازديد دكتر تقوائي در خصوص جايگاه انتقال خون استان در كشور، ارسال خون و فرآورده هاي خوني به استان هاي همجوار گزارشي ارائه كرد.

در اين بازديد با پيگيري فرماندار يزد مقرر گرديد اداره كل راه و شهرسازي نسبت به معرفي زمين مورد نياز سازمان انتقال خون جهت ساخت پايگاه دريافت خون در محدوده بلوار جمهوري اسلامي اقدام لازم بعمل آورد.