فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در جلسه هم اندیشی انتقال کوره های آجر پزی به سایت 600 هکتاری فهرج با بیان اینکه کوره های آجر پزی در شهر به عنوان یکی از منابع اصلی آلودگی های زیست محیطی می باشند افزود: با گسترش شهرها در حال حاضر شاهد هستیم که این کارگاهها در نزدیکی خانه های مردم قرار گرفته و به طور طبیعی مشکلات زیست محیطی را ایجاد می نمایند.

فرماندار با تأکید به اینکه کوره های آجر پزی به هیچ وجه نمی توانند از سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ ، یا لاستیک های فرسوده و ....... استفاده نمایند تصریح کرد: با متخلفین در  این زمینه برخورد قانونی از سوی دستگاههای نظارتی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه انتقال کوره های آجر پزی به خارج از شهر در دستور کار فرمانداری قرار دارد خاطر نشان کرد: با همکاری موسسه کوثر مقدمات لازم فراهم شده و و در آینده ای نزدیک انتقال کوره ها از داخل شهر به سایت 600 هکتاری فهرج انجام خواهد شد.

شاکری شمسی اظهار داشت : در این سایت کارخانه های تولید آجر با  فناوری های مدرن مستقر خواهد شد و با توجه به نوع تجهیزات و سوخت استفاده شده ضمن افزایش تولید و بهره وری مشکلات موجود زیست محیطی را در بر نخواهد داشت.