فرماندار يزد خواستار شد؛

اعمال قانون با اتباع خارجي كه در شغل هاي غير مجاز فعاليت دارند

فرماندار يزد بر تشكيل گشت مشترك به منظور اعمال قانون با متخلفان به كارگيري اتباع و مهاجرين خارجي در شغل هاي ممنوعه تأكيد كرد و گفت: از هفته آينده گشتي متشكل از نمايندگان فرمانداري، نيروي انتظامي، اصناف، اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي، اتباع و مهاجرين خارجي و جهاد كشاورزي تشكيل مي شود و به صورت سرزده از مناطق مختلف بازديد مي كنند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، دومين جلسه كارگروه ساماندهي اتباع و مهاجرين خارجي شهرستان با حضور فرماندار، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري، اعضاي شوراي تأمين شهرستان و ساير اعضا تشكيل شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تسليت ايام رحلت جانگداز پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي و امام رضا (عليهما السلام ) و گراميداشت ياد و خاطره جانباختگان زلزله در استان كرمانشاه اظهار داشت: ساماندهي اتباع و مهاجرين خارجي در سطح شهرستان يزد به عنوان يكي از مهمترين اولويت فرمانداري در شش ماهه دوم سالجاري است كه با توجه به اين موضوع جلسات مربوط به اين كارگروه به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.

فرماندار يزد با بيان اينكه در حال حاضر اتباع خارجي مجاز و غير مجاز در مشاغل زيادي فعاليت دارند ابراز داشت: در قانون تنها 54 عنوان شغل است كه مهاجرين خارجي مي توانند در آن فعاليت نمايند.

وي با اعلام اينكه در سال 93 طرح ساماندهي اتباع و مهاجرين خارجي از سوي فرمانداري تهيه شد و مورد تصويب شوراي تأمين شهرستان نيز قرار گرفت افزود: اين طرح بعد از بررسي بيشتر و رفع برخي از مشكلات آن از سوي شوراي تأمين استان نيز تأييد و به وزارت كشور فرستاده شد كه پس از آن از سوي وزارت كشور براي اجرا به استان ابلاغ شد.

سالاري اضافه كرد: در اين طرح شرح وظايف كليه دستگاه هاي مسئول در زمينه ساماندهي مهاجرين خارجي مشخص شده و در حال حاضر با حساسيت بيشتري بر اجراي آن نظارت كنيم.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد با اعلام اينكه حضور اتباع خارجي غير مجاز در برخي مناطق شهرستان مشكلاتي را ايجاد كرده است تصريح كرد: يكي از مهمترين مطالبات مردم در بازديدها و ديدارها ساماندهي اتباع خارجي مجاز و طرد اتباع خارجي غير مجاز است، كه ضرورت دارد دستگاه هاي اجرايي عضو اين كارگروه به منظور ساماندهي اين موضوع تمام همت و تلاش خود را به كار بندند.

فرماندار يزد در پايان خاطرنشان كرد: طرح ايجاد مهمانشهر در مركز استان با توجه به امكانات و محدوديت ها در شوراي تأمين شهرستان بررسي  و نتيجه آن به شوراي تأمين استان اعلام مي گردد.