فرماندار یزد اعلام کرد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این جلسه گفت: موضوع انتقال کوره های آجر پزی به خارج از شهر به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردم مطرح بوده و در سالهای گذشته نیز در حوزه های مختلف مورد توجه مسئولان بوده است.

فرماندار با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و سلامت توجه ویژه ای شده است اظهار داشت: ارتقاء وضعیت سلامت و بهداشت مردم به عنوان یکی از دغدغه های دولتمردان مطرح می باشد که خوشبختانه در مدت کمتر از یک سال از عمر دولت یازدهم اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه از مهمترین اولویتهای فرمانداری کاهش کانون های آلایندگی در سطح شهرستان به ویژه شهر یزد می باشد خاطر نشان کرد: انتقال کوره های آجر پزی به خارج از شهر می تواند در تحقق این هدف مثمر ثمر واقع شود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان افزود: در سطح استان نیز کارگروه آمایش سرزمین با حضور سه تن از معاونین استانداری تشکیل شده و موضوع ساماندهی و انتقال کوره ها به فرمانداری یزد محول شده است.

شاکری شمسی در پایان با تأکید بر استفاده از نظر صاحبنظران و کوره داران در انتقال کوره های آجرپزی تصریح کرد: در بحث انتقال باید با تشکیل کمیته فنی کار کارشناسی صورت پذیرد تا بیشترین بازده و کمترین تبعات را در پی داشته باشد.