به رياست فرماندار يزد؛

جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان برگزار شد

جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان با دستور كار بررسي روند مقابله با كالاهاي قاچاق غذايي و دارويي به رياست فرماندار يزد تشكيل شد.

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، « مصطفي سالاري » در ابتداي سخنان با بيان اينكه موضوع گسترش قاچاق كالا موجب بروز آسيب هاي اجتماعي و رشد بيكاري در سطح جامعه مي شود افزود: متأسفانه برخي از افراد سودجو به منظور كسب درآمد بيشتر با التهاب آفريني و توسعه اقدامات خود در زمينه قاچاق كالا به دنبال تخريب نظام اقتصادي كشور هستند.

فرماندار يزد اضافه كرد: يكي از مهمترين دلايل گرايش مردم به سمت كالاهاي قاچاق وجود تنوع و كيفيت برخي از محصولات كه در اين زمينه بايد كالاهاي ساخت داخل نيز پاسخگوي سلايق مختلف مردم باشد.

وي اطلاع رساني به مردم در زمينه عدم استفاده از كالاهاي قاچاق را گام مهمي در زمينه مبارزه با اين پديده شوم دانست و تصريح كرد: برنامه ها و اقدامات صدا و سيما و ساير اصحاب رسانه بايد به نحوي باشد كه جامعه به‌طور شفاف و واضح از عمق خسارت‌های خريد كالاي قاچاق مطلع شود.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد بر ضرورت تعامل دستگاه ها و بسیج تمامی امکانات برای برخورد با پدیده قاچاق تأكيد كرد و ابراز داشت: در حال حاضر استفاده مناسب از شبكه هاي اجتماعي به عنوان يك رسانه فراگير و در اختيار عموم افراد جامعه مي تواند به عنوان يك ظرفيت بسيار مهم راهگشاي بسياري ازمسائل مرتبط با امر  مبارزه با قاچاق كالا باشد.

فرماندار يزد در پايان يكي از شروط تحقق اقتصاد مقاومتی را مبارزه جدي با قاچاق كالا عنوان كرد و افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به اشتغال و تولید باید پدیده قاچاق در شهرستان را جدی بگیریم و برای مقابله با آن برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.