فرماندار یزد تاکید کرد.

انتقال واحدهای ضایعاتی مجوزدار به شهرک ضایعات تا ابتدای تابستان

فرماندار یزد اعلام کرد: طی ابلاغ کتبی به ۱۷۰ واحد ضایعاتی مجاز دارای پروانه صنفی، مهلت داده شد تا در بازه زمانی مشخص (ابتدای فصل تابستان) جهت انتقال به شهرک ضایعات اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد «سیدمحمدرضا مدرسی» فرماندار یزد پیش از ظهر امروز در یک گفت‌وگوی رادیویی گفت: طی ۱.۵ سال گذشته و طبق تفاهم نامه‌های منعقد شده با دستگاه‌های خدمات رسان، خطوط انتقال انرژی و ایجاد راه دسترسی جاده‌ای برای اتصال به محورهای مواصلاتی در داخل شهرک ضایعات انجام شده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصدی این شهرک، تصریح کرد: فاز یک این شهرک نهایی شده و آماده استقرار واحدهای صنفی است.

مدرسی اظهار کرد: تاکنون ۷۰ واحد به متقاضیان واگذار شده که باید در بازه زمانی دو ماهه برای حصارکشی، دریافت انشعابات، ایجاد دفاتر و سایر نیازها به شهرک ضایعات منتقل شوند.

وی با بیان اینکه اخطارهای کتبی به صورت حضوری به این واحدها ابلاغ شده است، گفت: این واحدها براساس تفاهم‌نامه، در بازه زمانی مشخص که از زمستان ۱۴۰۲ شروع و تا اوایل تابستان سال جاری ادامه خواهد داشت باید جهت انتقال به شهرک ضایعات اقدام کنند.

مدرسی خاطرنشان کرد: جلسات متعددی با محوریت فرمانداری برای آگاهی سازی فعالین صنفی در حوزه ضایعات با حضور دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، شرکت شهرک‌های صنعتی، اتاق اصناف و همچنین سازمان صمت به منظور تعیین مهلت زمانی برای انتقال واحدهای ضایعاتی انجام شده است.

فرماندار در ادامه با اشاره به این که یکی از مسائل مهم عدم صدور مجوز برای فعالیت واحدهای ضایعاتی جدید است، افزود: تا انتقال کامل واحدهای ضایعاتی به شهرک، مجوز جدیدی صادر نخواهد شد.

مدرسی همچنین افزود: فعالیت واحدصنفی غیرمجوزدار در سطح شهرستان پذیرفتی نیست؛ به خصوص در بحث ضایعات که حواشی امنیتی، انتظامی و مسائل اجتماعی بسیاری دارد.