فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در مراسم تودیع و معارفه مدیر  آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد با اشاره به سوابق ارزشمند روسای آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد از ابتدا تا کنون اظهار داشت: آموزش و پرورش و مدیران آن باید از تجارب افراد بازنشسته و دارای تجربه کمک بگیرند تا شاهد تحولات عظیمی در نظام آموزشی باشیم.

فرماندار با بیان اینکه آموزش و پرورش زیربنای توسعه به ویژه توسعه پایدار است افزود: هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است و از اینرو اگر بتوانیم در راستای اهداف والای نظام تعلیم و تربیت گام برداریم، کشور با معضلات و ناهنجاری های اجتماعی کمتری روبرو خواهد بود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخت  و خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارد زیرا این نهاد می تواند خودباوری، اعتماد به نفس که به عنوان مهمترین مؤلفه های اقتصاد مقاومتی به شمار می روند را در نوجوان و جوانان تقویت سازد.

شاکری شمسی با اشاره به برخی از سخنان مطرح شده در مورد آموزش و پرورش در استان یزد ادامه داد: دولت تدبیر و امید نمی‌خواهد در آموزش و پرورش به حواشی بپردازد، زیرا معتقد است حواشی ما را از متن دور می‌کند و باید به آنچه در آموزش و پرورش اصل است، پرداخته شود.

وی همچنین بر به روز بودن آموزش و پرورش تاکید کرد و اظهار داشت: آموزش و پرورش باید روزآمد باشد و آموزش و پرورشی که از دانش‌آموز عقب باشد، موفق نخواهد بود.

فرماندار یزد همچنین تاکید کرد: باید پاسخگوی نسل جوان باشیم و از آنجا که سن بلوغ در دختران و پسران ما کاهش یافته، باید متناسب با نیازهای آنها برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

در پایان این مراسم از زحمات محمد مهدی فلاحتی تقدیر و منصور ارجمندی به عنوان مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد معرفی شد.