محمد حسن نقدی گفت: در گذشته کوره های آجرپزی خارج از شهر قرار داشتند اما در حال حاضر با گسترش شهر از هر طرف، این کارگاهها در میان خانه های مردم قرار گرفته  و به طور طبیعی مشکلات بسیاری را برای مردم شهر ایجاد کرده اند.

معاون عمرانی فرماندار با بیان اینکه  آلودگی زیست محیطی بزرگترین مشکلی است که مردم شهر و استان با آن دست و پنجه نرم می کنند خاطر نشان کرد بسیاری از پزشکان نیز معتقدند علت افزایش آمار بیماران مبتلا به سرطان در استان یزد نیز پراکندگی ذرات آلاینده حاصل از سوخت کوره های آجرپزی و کارخانه های  کاشی و سرامیک است.

وی همچنین گفت: مقدمات واگذاری زمین به متقاضیان انتقال کوره ها درسایت ششصد هکتاری فهرج در معاونت عمرانی و فنی فرمانداری در حال بررسی است تا پس از برآورد قیمت واگذاری زمین و با در نظر گرفتن تمام زیر ساختها اقدامات بعدی انجام شود.

نماینده موسسه کوثر نیز از آمادگی کامل با دستگاههای اجرایی استان خبر داد تا هر چه سریعتر مشکل شهر و استان در زمینه انتقال کوره ها مرتفع گردد.

نقدی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه کسانی که در این زمینه اقدامات مناسبی انجام داده اند از ادارت و سازمانهای مسئول خواست تا هر چه سریعتر بستر لازم جهت انتقال کورهها به فهرج را فراهم نمایند.