استاندار یزد:

مشارکت مردم ضروری ترین نیاز کشور در عرصۀ بین الملل است

استاندار یزد در دوازدهمين جلسه ستاد انتخابات استان که در فرمانداری یزد برگزار شد، مشارکت مردم را اصلی ترین محور ستاد انتخابات بیان کرد و گفت: «مشارکت» اصلی ترین نیاز کشور در عرصه بین الملل است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی» یکشنبه ششم فروردین در دوازدهمين جلسه ستاد انتخابات استان یزد از همه داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامي شهر و روستا بابت مشارکت شان قدردانی کرد و گفت: هرچه عرصه مشارکت در انتخابات وسیع تر باشد، امکان انتخاب وسیع و شایسته مردم فرآهم می شود.
استاندار یزد با بیان اینکه استان يزد به ویژه شهرستان یزد با رشد چشمگیر حضور بانوان در عرصه انتخابات روبه رو بوده، گفت: رشد 120 درصدي حضور بانوان شهر یزد در انتخابات شوراهای اسلامی نشان دهنده روند روبه رشد مشارکت بانوان در عرصه فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است.
وی افزایش مشارکت جامعه را محور اصلی ستاد انتخابات عنوان و بیان کرد: مردم یزد در انتخابات گذشته نشان دادند از بلوغ سیاسی بالایی برخوردارند و امیدواریم این بار نیز انتخابات باشکوه را رقم بزنند.
میرمحمدی خطاب به مسئولان کمیته های انتخابات استان هماهنگی و تعامل با اعضای هیئت نظارت را زمینه ساز عمل صادقانه و جلب اعتماد مردم دانست و خاطرنشان کرد: هماهنگی ها به گونه ای باشد که همه مردم اعتماد یابند مسئولان به آرای آنان به عنوان حق الناس نگاه می کنند و اجازه هیچ گونه آسیبی را نمی دهند.
استاندار یزد با بیان اینکه مردم تاکنون نقش خود را در انتخابات به خوبی ایفا کرده اند، اظهار امیدواری کرد: مشارکت بالای مردم به گونه ای باشد که به دنیا ثابت شود مردم ایران فهمیده، دارای قوه تشخیص، بزرگوار و اهل ایثار و گذشت و مقاومت هستند.
وی مشارکت در انتخابات را نشانگر نقش مردم و حساسیت آنان به سرنوشت خود دانست و افزود: برگزاري انتخابات در خور شان مردم، تأثیری شایسته در امور مربوط به شهر و روستا خواهد داشت.
استاندار یزد مشارکت را ضروری ترین نیاز کشور در عرصه بین المللی دانست و اظهار امیدواری کرد: ایران اسلامی سربلندتر از گذشته خود را در معادلات جهانی وارد کند و دشمنان و استکبار را ناامید کند.
گفتنی است در این جلسه که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار،فرماندار يزد، دبير ستاد و مسئولان کمیته های انتخابات استان حضور داشتند و هر يك از حاضران اقدامات كميته تخصصي خود را بيان كردند.