فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در این مصاحبه با بیان اینکه داشتن محیط زیست سالم از حقوق مسلم هر شهروندی است افزود: داشتن شهری به دور از آلودگی و آلایندگی های زیست محیطی نیازمند همکاری و همفکری مردم و مسئولان در این خصوص است.

فرماندار با اشاره به اینکه امروز شهر یزد در مجاورت برای از صنایع آلاینده همچون کوره های آجر پزی قرار گرفته است اظهار داشت: با توجه به وسعت و گستردگی، شهر در حال حاضر کوره های آجر پزی در نزدیکی شهر قرار گرفته و مشکلاتی نظیر آلودگی هوا را برای نقاط حاشیه نشین شهر یزد ایجاد کرده است.

وی با اعلام اینکه همه مسئولان ذیربط در استان و شهرستان و به ویژه استاندار محترم بر رفع آلودگی های زیست محیطی و نیز انتقال کوره های آجر پزی به خارج از شهر تأکید دارند خاطر نشان کرد: تاکنون در سطح استان و شهرستان جلسات مختلفی برگزار شده و راهکارهای مختلفی نیز بررسی شده که امیدواریم این انتقال هر چه زودتر انجام شود.

شاکری شمسی همچنین با اشاره به اینکه صنعت آجر در اقتصاد استان نقش مهم و برجسته ای دارد تصریح نمود: امیدواریم در یک برنامه زمانبندی شده و با در نظر گرفتن تمام جوانب،  انتقال کوره های آجر پزی به نحو شایسته انجام پذیرد.

فرماندار یزد در پاسخ به اینکه برای انتقال مشاغل مزاحم شهری به خارج از شهر نیز چه راهکارهای اندیشیده شده است ؟ گفت: از چند سال گذشته سه نقطه در خارج از شهر برای استقرار این مشاغل در نظر گرفته شده است که طی بازدید هایی که از نقاط مختلف شهر یزد و نیز سایر شهرهای شهرستان شده است تأکید بر انتقال مشاغل مزاحم شهری به این نقاط مورد توجه می باشد.