امام جمعه یزد تأکید کرد:

ضرورت ترویج سنت‌های حسنه توسط شوراهای شهر و روستا

امام جمعه یزد با اشاره نقش شوراها در توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه، گفت: ترویج سنت‌های حسنه و ارزش‌های دینی در دستور کار اعضای شورای اسلامی شهر قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، «آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی» در مراسم تحلیف اعضای دور پنجم شورای اسلامی شهر یزد که با حضور مسئولان استان در فرمانداری یزد برگزار شد، با بیان این که رفع دغدغه مردم یکی از مهمترین رسالت های اعضای شورای اسلامی شهر و روستا است، اظهار کرد: مسئولان و دست اندراکاران مدیریت شهری سعی کنند با تدوین برنامه های راهبردی و موثر ترویج سنت های حسنه را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت رسالت اعضای شورای اسلامی افزود: در آموزه‌های دینی ما آمده که هرکس در راستای ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و دینی کاری انجام بدهد خداوند چند مرتبه بیشتر به او خیر و برکت عطا می‌کند.

امام جمعه يزد گفت: اما اگر ایمان مردم تضعیف شود، اگر در جامعه سنت‌های بد گذاشته شود، اگر بستر گناه برای افراد جامعه فراهم شود؛ کسانی که بستر را فراهم می‌کنند هم در گناه آن‌ها شریک هستند .

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به فرار مغزها از کشور خاطرنشان کرد:‌ باید کاری کنیم که نخبگان از کشور نروند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بصیرت مردم ایران گفت: مردم ایران حامی مسئولین کشور و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند. ما باید قدر این مردم را بدانیم .

آيت الله ناصري خاطرنشان کرد: ما باید بسترهایی را فراهم کنیم که مردم را به سمت کمال و ایمان و عمل صالح سوق دهیم. فکر و اندیشه را در جامعه گسترش بدهیم. یکی از مسائل مهم در بحث اقتصاد مقاومتی همین گسترش فکر و اندیشه در جامعه است. یعنی فرد به خودش اتکا داشته باشد و با اتکا و استقلال و فکر خودش به کار بپردازد. همانطور که در روایت داریم یک ساعت فکر کردن از عبادت 70 ساله بهتر است .