فرماندار یزد:

ضرورت ایجاد نگاه فرهنگی و اجتماعی در برنامه‌های شورای اسلامي شهر یزد

فرماندار یزد با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی شفاف و مستمر عملکرد شورای اسلامی، گفت: اعضاي شوراي اسلامي برنامه‌های خود را به چند دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، « مصطفي سالاري » در مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این که مقدمات انتخابات 29 اردیبهشت ماه از تیرماه سال 95 با مدیریت ستاد انتخابات استان در یزد آغاز شد، اظهار کرد: بيش از 30 جلسه هیئت اجرایی با دو رویکرد فراهم سازی مشارکت حداکثری و انتخابات سالم و قانونمند در یزد برگزار شده است.

وی با اشاره به مشاركت بيش از چهار هزار نفر از در فرآيند انتخابات به عنوان عوامل اجرايي، افزود: برگزاری انتخابات نیمه مکانیزه از دیگر ویژگی‌های این دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده است.

فرماندار یزد با بیان این که در این دوره انتخابات شورای اسلامي شهر 111 درصد افزایش ثبت‌نام داوطلبین در شهر یزد داشتیم، گفت: خوشبختانه با بسترسازی‌های انجام شده شرایط حضور تمام سلایق سیاسی،‌فرهنگی و اجتماعی در این دوره انتخابات فراهم شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای یزد 389 نفر ثبت‌نام کرده ، که این امر یکی از شاخص‌های مهم در مشارکت 84 درصدی مردم در انتخابات است.

وی در ادامه با بیان این‌که در شهر یزد حدود 270 هزار اخذ رأی ثبت شده است،‌گفت:‌ بعد از اعلام نتایج انتخابات 56 مورد اعتراض داشته ایم که طبق قانون مورد بررسی قرار گرفت.

سالاری با اشاره به این‌که بررسی اعتراضات هیچ تغییری در نتیجه انتخابات نداشته است،‌افزود: در حال حاضر 95 نفر در شهرستان یزد عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند که از این تعداد 28 نفر در حوزه‌های شهری و 67 نفر در حوزه‌های روستایی به عضويت شوراها در آمده اند.

فرماندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با ا شاره به تغییر برخی از قوانین شورای شهر، تأکید کرد: اعضای جدید شورای اسلامی شهر یزد سعی کنند آگاهی خود در مورد قوانین مدیریت شهری و دستورالعمل‌های شورای شهر را ارتقا دهند.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان به اعضای شورای اسلامی شهر یزد پیشنهاد داد: با توجه به وجود سلایق مختلف در جامعه بهتر است اعضای شورای شهر برنامه‌های خود را به چند مرحله کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کنند.

وی بحث جذب سرمایه گذاری و ایجاد طرح‌های مشارکتی را از دیگر موارد ضروری در حوزه مدیریت شهری در يزد دانست و بیان کرد: نگاه فرهنگی و اجتماعی در کنار نگاه عمرانی یکی از اولویت‌های اجرایی شورای شهر قرار گیرد.

سالاری در ادامه بحث آب را مهمترین دغدغه استان و شهر یزد عنوان کرد و افزود: اعضای شورای اسلامی شهر یزد نيز مي توانند با همفكري و تعامل با ساير مسئولين استان نقش مهمي را در كاهش اين مشكل داشته باشند.

فرماندار يزد در پايان با بیان این‌که اطلاع رسانی مستمر یکی از اولویت‌های قانونی و اجرایی شوراهاي اسلامي است، اظهار کرد: عدم اطلاع رسانی مطلوب و ارائه گزارش عملکرد مي تواند به اعتماد عمومي خدشه وارد نمايد.