فرماندار يزد تأكيد كرد؛

ضرورت آگاهي بخشي به مردم براي مقابله با تب كريمه كنگو

فرماندار يزد گفت: برای پیشگیری و کنترل بیماری تب كريمه كنگو باید نظارت بر کشتارگاه ها و مراکز عرضه گوشت افزایش یابد و مردم با راه های پیشگیری از بروز آن آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه فوق العاده ستاد مديريت بحران شهرستان يزد با حضور فرماندار، معاون مديركل مديريت بحران استان، معاونين فرمانداري و جمعي ديگر از مسئولين با دستور كار بررسي وضعيت شهرستان و مسائل مرتبط با بيماري تب كريمه كنگو و برنامه ريزي جهت مقابله با حوادث احتمالي برگزار شد.

« مصطفي سالاري» در اين جلسه با تقدير از همكاري دستگاه هاي اجرايي در زمينه اقدامات پيشگيري براي مقابله با اين بيماري در استان و به تبع آن شهرستان يزد اظهار داشت: خوشبختانه تاكنون با توجه به تمهيدات انديشيده شده هيچ مورد بومي كه مبتلا به اين نوع بيماري باشد، گزارش نشده است.

فرماندار يزد بر رعایت جدی اصول بهداشتی در واحدهای دامداری و کشتارگاه های دام به عنوان مهمترين پیش نیازهای اصلی برای کنترل اين نوع بيماري تأكيد كرد و افزود: همه دستگاه ها ملزم به همکاری برای سلامت بخشی به مردم هستند و باید از همه امکانات خود برای پیشگیری از شیوع بیماری در شهرستان استفاده نمایند .

وي ضرورت اطلاع رساني شفاف به مردم را در پيشگيري از شيوع اين بيماري در سطح جامعه مهم و تأثيرگذار دانست و تصريح كرد: برای پیشگیری از این بیماری هم باید مبارزه با ناقلین و هم افزایش سطح آگاهی مردم در دستور قرار گرفته است و مردم در هنگام خرید گوشت نسبت به نكات مورد تایید دامپزشکی اقدام کنند که خدای ناکرده درگیر این بیماری نشوند.

سالاري در پايان اضافه كرد:  بخشداران و دهياران برای پیشگیری از این بیماری مشترک وظیفه سنگینی برعهده دارند و مهمترین وظیفه آنها آگاه کردن روستاییان و دامداران نسبت به بیماری تب کریمه و مقابله با كشتار غير مجاز دام در روستاها است.