فرماندار يزد:

ساماندهی متکدیان شهرستان نیاز به یک اراده جمعی دارد

فرماندار يزد گفت: ساماندهی متکدیان برعهده يک دستگاه و نهاد خاصي نيست و نیاز به یک اراده جمعی دارد لذا تمامي ادارات و نهادهاي ذيربط بايد در راستای جمع آوری و ساماندهي متکديان تعامل و همکاری لازم را داشته باشند تا قدمی برای رفع این معضل در جامعه برداشته شود .
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه ستاد ساماندهي متكديان شهرستان يزد به رياست فرماندار يزد برگزار شد.
« مصطفي سالاري » در اين جلسه با بيان اينكه در سال گذشته جلساتي را با موضوع بررسي آسيب هاي اجتماعي متكديان و كودكان خياباني در سطح شهرستان برگزار شده است اظهار داشت: خوشبختانه با همكاري دستگاه قضایی. شهرداري، نيروي انتظامي، كميته امداد امام خميني (ره) و بهزيستي مصوبات اجرايي شده و قدم هاي خوبي در اين زمينه برداشته شده است.
فرماندار يزد تصریح کرد: براي جمع آوري و ساماندهي متكديان و حل اين مسئله اجتماعي مهم به همگرايي، همكاري و همفكري تمام دستگاههاي اجرايي شهرستان نياز است و رفع اين آسيب اجتماعي كار يك دستگاه و نهاد نيست و مصمم هستیم این طرح را با جدیت بیستری دنبال کنیم.
وي با تأكيد به اينكه ساماندهی و جمع آوری متکدیان به عنوان یک ضرورت اجتماعی – فرهنگی بايد در اولويت قرار گيرد خاطرنشان كرد: با توجه به دستورالعمل هاي و آئين نامه كودكان كار و متكديان كه تدوين شده است بايد آموزش هاي لازم و پوشش حمايتي براي اين افراد در نظر گرفته شوند تا بتوانند به زندگي عادي خود برگردند.
سالاري اضافه كرد: رفع این معضل و آسیب‌های اجتماعی آن به یک زیربنای فرهنگی نیاز دارد که بخشی از آن به فرهنگ برمی گردد، بخشی به گروه‌های مردم نهاد و بخشی از آن نیز به خود مردم باز خواهد گشت که باید کمک کنند.
عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد در پايان ضمن تقدیر و تشکر که از کلیه دستگاههایی که در این زمینه فعال هستند تأکید کرد توجه به معضلات ایجاد شده توسط متکدیان در شهر یزد باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و از همه خواست تا با پیگیری ها مستمر و هماهنگ در جهت ساماندهی متکدیان درسطح شهر اقدامات لازم صورت گیرد.