با حضور فرماندار يزد؛

دوره آموزشي پدافند زيستي در برابر تهديدات برگزار شد

دوره آموزشي پدافند زيستي در برابر تهديدات ويژه مديران ادارات و نهادهاي شهرستان يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، دوره آموزشي پدافند زيستي در برابر تهديدات به منظور بالا بردن سطح علمی و آموزشی مديران و كارشناسان مربوطه ادارات و نهادهاي شهرستان يزد در موارد اضطراری و آمادگی هرچه بیشتر در مقابل هرگونه تهديدات با حضور فرماندار، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري برگزار شد.

« مصطفي سالاري » در ابتداي اين جلسه با اشاره به سياستهاي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) در حوزه پدافند غيرعامل و فراهم نمودن بستر آموزش و فرهنگ سازي ابراز داشت: ایمن سازی منابع و زیرساخت های ضروری، حفظ منابع، کاهش آسیب پذیری، هم افزایی برای جایگزینی منابع و ... از مهمترين دلايل اهميت اين مقوله در عصر حاضر به شمار مي رود.

وي در رابطه با دلايل اهميت پدافند غير عامل و آگاه سازی کلیه مديران ادارات و نهادها  به عنوان یکی ديگر از اهداف مهم اين آموزش ها افزود: برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی در زمینه دفاع غیر عامل یکی از گام های مهم و زیر بنایی در نیل به اهداف راهبردی دفاع غیرعامل جهت تقویت توان دفاعی ، ارتقای آستانه مقاومت ملی در برابر تهدیدات بالقوه و بالفعل دشمن و حفاظت از سرمایه های کلان ملی کشور می باشد .

فرماندار يزد در پايان با تأكيد بر ضرورت رعايت همه دستور العمل هاي پدافند غير عامل در پروژه هاي عمراني در شهرستان اظهار داشت: با توجه به تمرکز نزديك به 60 درصدی جمعیت استان در مرکز استان و وجود دستگاه ها و ادارات مختلف در شهرستان یزد حوزه پدافند غیرعامل باید در این شهرستان مورد توجه جدی قرار گیرد.