مشاور جوان فرماندار يزد:

سعيد اماميان روز دوشنبه در گفتگو با ايرنا با اشاره به نامگذاري روز ميلاد با سعادت حضرت علي اكبر (ع) به نام روز جوان ، گفت : حضرت علي‌اكبر (ع) به عنوان يكي از الگوهاي موثر در حوزه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اعتقادي نسل جوان است .
وي افزود : برگزاري جشنها و مراسمها باعث شناساندن شخصيت و سيره واقعي حضرت علي‌اكبر (ع) مي شود و باعث مي شود جوانان در مسير سيره اين معصوم حركت كنند.
وي ادامه داد : ‌ تبيين و معرفي شخصيت ممتاز و والاي حضرت علي اكبر(ع) به عنوان الگويي والا و كامل براي جوانان از اصلي‌ترين و اساسي‌ترين هدف نامگذاري اين روز است.
رئيس روابط عمومي فرمانداري يزد گفت : شعبان و رمضان كه از ماه‌هاي تزكيه نفس است همواره بايد مورد توجه جوانان قرار گيرد تا هرچه بيشتر در مسير اسلام حركت كرده و نمونه كاملي از يك مسلمان واقعي باشند.
اماميان افزود : دشمنان دسيسه هاي زيادي را براي انحراف جوانان در طول تاريخ اسلام بويژه پس از انقلاب اسلامي اجرا كرده اند كه به فضل خدا و هدايت ولي فقيه همواره نا كام مانده است
رئيس گروه مشاوران جوان شهرستان يزد در پايان گفت: جوانان سرمايه عظيم ايران اسلامي بوده و هستند و در دوره هاي مختلف با ايثار و فداي جان خود از كيان كشور دفاع كرده اند لذا دشمنان به دنبال ضعيف كردن اين قشر عظيم كشور هستند