فرماندار یزد تأکید کرد :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در این دیدار با بیان اینکه نان در فرهنگ دینی و ملی ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است افزود: نان به عنوان یکی از با ارزش ترین نعمت های الهی به حساب می آید و در باورهای ما از تقدس خاصی برخوردار است.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه  کیفیت بالای نان یکی از  مهمترین اهدافی بود که بعد از اجرای مرحله اول هدفمند کردن یارانه در حوزه آرد ونان مورد توجه قرار گرفت گفت: در مقطعی بعد از اجرای این قانون، کیفیت نان در سطح استان و شهرستان یزد بهبود یافت اما با گذشت زمان از كيفيت آن كاسته شده و در حال حاضر در بعضي از اين واحدهای خبازی نان را به صورت مطلوب و با کیفیت عرضه نمي شود.

وی با اعلام اینکه مردم خواهان نان با کیفیت هستند. تأکید کرد: باید با تعامل و همت همه مسئولین ، اتحادیه و بکارگیری تمامی امکانات در جهت ارتقاء و بهبود کیفیت نان گام برداریم.

شاکری شمسی گفت: به دلیل بالا بودن ضریب حساسیت شغل نانوایان باید نظارت دقیق تر در این حوزه صورت پذیرد تا از هر گونه انحرافی جلوگیری شود.

فرماندار اضافه کرد : باید سیاست تشویق و تنبیه به عنوان دو اصل پذیرفته شده علمی در راستای بهبود کیفیت نان به کار گیریم.

شاکری شمسی به روز نمودن تجهيزات واحدهاي خبازي را لازم و ضروري دانست و اعلام كرد: در اين زمينه نيز  اداره كل غله استان ، اتحادیه صنف نانوایان با همكاري ساير نهادهاي باید مقدمات کار را فراهم نماید.

در این دیدار اعضای جدید اتحادیه صنف نانوایان به ارائه گزارشی از شرایط فعلی این صنف ارائه نمودند.