به گزارش روابط عمومی استانداری یزد،" حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی" در این دیدار ضمن گرامیداشت سوم خرداد و فرارسیدن روز ولادت حضرت زهرا (س)، هفته زن و روز مادر و همچنین سالروز ولادت امام خمینی (ره)، روز ارتباطات و روابط عمومی را به همه خدمتگزاران در این عرصه تبریک گفت.
وی از زحمات رئیس شورای اطلاع رسانی استان و مشاور استاندار و رئیس روابط عمومی استانداری در زمینه تقویت عرصه خبر و اطلاع رسانی تقدیر و تشکر نمود.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خاطرنشان ساخت: روابط عمومی می تواند در اداره امور هر سازمان بسیار تاثیر گذار باشد.
وی افزود: روابط عمومی در هر نهاد معرف آن مجموعه به جامعه و منعکس کننده نظرات و درخواست های مردم جامعه به مدیر آن نهاد است.
امام جمعه یزد تصریح کرد: به جایگاه روابط عمومی نبايد به صورت تشریفاتی نگاه کرد و یکی از وظایف اصلی روابط عمومی مطلع ساختن مدیران نسبت به وضعیت خود آن دستگاه و یا مجموعه است.
وی اظهار داشت: نقش مهم و اساسی دیگر روابط عمومی زنده نگه داشتن یاد حوادث، رویدادها، ایام و مناسبت های ملی و مذهبی است.
حجت الاسلام والمسلمین صدوقی در پایان بر توجه بیشتر مسئولان به مسائل روابط عمومی تاکید و تصریح کرد: مسئولان باید با حمایت های مادی و معنوی زمینه های رشد موقعیت و جایگاه روابط عمومی را فراهم سازند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در ابتدای این دیدار گفت: غنای فرهنگی ایران اسلامی به واسطه ارتباط و تمسک به اهل بیت علیهم السلام شکل گرفته است.
وی افزود: با توجه به تنوع و تعدد ابزار، روش و انگیزه های انتقال اخبار و اطلاعات دنیای امروز دنیای روابط عمومی و ارتباطات نام گرفته است.
غلامحسین دشتی تصریح کرد: افکار عمومی در دنیای امروز بر روی تصمیمات و برنامه های دنیا تاثیرگذار بوده و نقش افکار عمومی به عنوان یک اصل در مسائل امروز بین الملل مطرح و موثر است.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر افکار عمومی شکل گرفت و پخش اطلاعایه ها و نوارهای سخنرانی های حضرت امام خمینی(ره) نقش بسزایی در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ایفا کرد.
معاون استاندار افزود: انقلاب اسلامی ایران که بزرگترین تحول فرهنگی قرن لقب گرفته است به واسطه اطلاع رسانی و انتقال مفاهیم و اخبار به ثمر رسیده است.
دشتی در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط متقابل روابط عمومی با مردم و مسئولان را موجب بهبود کیفیت خدمات ارائه شده و افزایش روحیه امید و رجا در بین مردم جامعه دانست.
وی بر تقویت انگیزه خدمت در زمینه اطلاع رسانی تاکید و از نیت صادقانه و جهت گیری حرکت اصحاب روابط عمومی و اطلاع رسانی به سمت کسب رضایت خداوند متعال به عنوان یک ارزش در این حوزه یاد کرد.
معاون استاندار در پایان تصریح کرد: مطالعه روزانه و آموزش های تخصصی در کنار تقویت انگیزه معنوی در وجود افراد یکی از راه های کسب موفقیت در زمینه روابط عمومی و اطلاع رسانی است.