به گزارش واحد خبر روابط عمومي فرمانداري يزد در اين مراسم كه با حضور فرماندار يزد ، معاون آموزش و پرورش استان و ساير مسئولين قسمتهاي سازماني برگزار شد از 70 نفر از معلمين برگزيده تقدير شد.
در اين برنامه ابتدا دكتر ابرقويي رياست سازمان جهاد كشاورزي استان ، ضمن خوش آمدگويي به حاضران و گراميداشت ايام فاطميه مطالبي را پيرامون جايگاه معلم بيان نمود.
در ادامه حجه الاسلام والمسلمين سلطاني مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان با اشاره به نقش بالاي معلمين در تربيت و آموزش فرزندان ، اهميت بحث تعليم و تربيت از ديدگاه اسلام را تشريح نمود.
همچنين در اين مراسم دكتر اسلامي از اساتيد دانشگاه با اشاره به زحمات طاقت فرساي معلمين در تربيت و تعليم فرزندان و آينده سازان جامعه ، مباحثي را پيرامون نحوه آموزش و شيوه هاي تدريس بيان نمود .
 در پايان اين همايش با اهدا لوح تقدير و هديه از زحمات 30 نفر از پيشكسوتان عرصه تعليم و تربيت و همچنين 40 نفر از همسران همكاران سازمان جهاد كشاورزي كه در كسوت مقدس معلمي اشتغال دارند تجليل به عمل آمد.
شايان ذكر است طي 3 سال گذشته مراسم تجليل از معلمين به مناسبت هفته معلم در سازمان جهاد كشاورزي استان يزد برگزار گرديده است