فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این جلسه با بیان اینکه  بیش از 60 درصد دانش آموزان استان در نواحی یک و دو شهرستان یزد مشغول به تحصیل هستند افزود: شهرستان یزد با توجه به اینکه حتی در مرکز استان قرار گرفته ولی از از نظر فضای آموزشی در استان در رتبه ی پایینی  قرار دارد که برای رفع این مشکل نیازمند توجه و همراهی بیش از پیش مدیران استانی هستیم.

فرماندار در ادامه با اشاره به اینکه جلسه فوق العاده شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با موضوع بررسی راهکارهای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان تشکیل شده است اظهار داشت: برنامه ریزی و اجرای برنامه های اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان باید در طول سال تحصیلی انجام و منحصر به زمان خاصی نشود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با تأکید به اینکه برنامه های اوقات فراغت باید منجر به شکوفایی استعداد دانش آموزان شود خاطر نشان کرد: برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان باید با براساس نیازسنجی ، علاقه مندی و مشارکت دانش آموزان و خانواده های آن در حوزه های مختلف برنامه ریزی شود.

وی با انتقاد از موازی کاری برخی از دستگاهها در اجرای برنامه ای اوقات فراغت تصریح کرد: باید در بحث اوقات فراغت از کارهای موازی پرهیز شود و از این رو باید با تعامل سایر نهادها وارگانها بهترین برنامه را جهت غنی ساختن اوقات فراغت داشته باشیم.

شاکری شمسی همچنین ارزیابی از برنامه های اجرا شده در طول یک مدت را مهم و ضروری دانست و افزود: بررسی نقاط قوت و ضعف برنامه های اوقات فراغت می تواند در برنامه ریزی بهتر و شایسته تر آن در آینده تأثیرگذار باشد.

در ادامه این جلسه نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش وپرورش در ساختار توسعه کمی و کیفی کشور افزود : توجه به آموزش وپرورش به نوعی توجه به تمامی ابعاد توسعه کشور است .

جوکار با اعلام اینکه دولت و مجلس باید مسیر تحقق سند تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت را هموار سازند خاطر نشان کرد:: وظیفه این دو نهاد ریل گذاری است به صورتی که باید تمامی زیر ساختها برای رشد کیفی آماده باشد .

همچنین در این جلسه احمد شیرزاد  مدیر کل آموزش و پرورش یزد نیز ضمن سپاسگزاری از توجه اعضاء شورا به مقوله غنی سازی اوقات فراغت گفت : اگر امروز آموزش وپرورش استان یزد در کل کشور پیشتاز است ، این مرهون فرهنگ توکل دانش آموزان به خدا و بعد از آن فرهنگ توجه به کار وتلاش و نیزفرهنگ همدلی ومشارکت است

وی در پایان با اشاره به مشکلات و چالشهای آموزش وپرورش استان افزود : فرسوده بودن ساختمانهای آموزشی ، مستهلک بودن تجهیزات مورد استفاده و توزیع ناعادلانه اعتبار است و نیز کمبود نیروی انسانی از مهم ترین دغدغه های آموزش وپرورش می باشد.