فرماندار يزد:

برنامه هاي هفته معلم و روز جهاني كارگر بايد در شأن و كرامت اين عزيزان باشد

فرماندار يزد گفت: گراميداشت مقام معلم و كارگر نکته‌ای است كه همه اقشار جامعه به آن آگاه هستند، اما اين مهم می‌بایست به مشاركتي همگاني و عمومي تبديل شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه هماهنگي برنامه هاي روز جهاني كار و كارگر و هفته معلم به رياست فرماندار يزد برگزار شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه اظهار داشت: كارگران اين سرزمين در عرصه های مختلف کار و سازندگی، افتخارات عظیم و ارزشمندی را خلق کرده اند که بی شک بخش وسیعی از آن، مرهون کوشش و تلاش، قناعت و هوشمندی اين عزيزان است.

فرماندار يزد در ادامه با اشاره به در پيش بودن 12 ارديبهشت روز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم گفت:  هفته بزرگداشت معلم هر سال فرصتي مغتنم براي قدرداني از زحمات فعالان عرصه تعليم و تربيت است.

رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد افزود: تكريم، تجليل و احترام به مقام شامخ معلم نبايد محدود به اين هفته باشد بلكه بايد با نهادينه ساختن فرهنگ سپاسگزاری در اقشار مختلف جامعه به ويژه در بين دانش آموزان اين كار در طول سال و به صورت مستمر انجام شود.

سالاري تصريح كرد: فعالیت و مشاركت آحاد مردم جامعه جهت اجرای برنامه ها متناسب با شان كارگران و معلمان در اين هفته مهم و اثربخش است.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان خواستار مشاركت جدي تر صدا و سيما در انعكاس برنامه هاي اين ايام شد و خاطرنشان كرد: رسانه ملي مي تواند با ساخت و پخش برنامه هاي متنوع در نهادينه ساختن فرهنگ تقدير از اين اقشار محترم، دلسوز و زحمت كش جامعه، نقش آفرين باشد.

فرماندار يزد از آمادگی كامل فرمانداری براي همكاري و پيگيري اجراي برنامه هاي بزرگداشت اين ايام خبر داد و تأكيد كرد: بايد زمينه مشاركت را براي فعاليت ساير ادارات و نهادهاي دولتي و غيردولتي در برنامه هاي هفته بزرگداشت مقام معلم و روز جهاني كار و كارگر پر رنگ تر از سال گذشته فراهم آوريم.